Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, od 1 września wzrasta kwota zasiłku dla osób bezrobotnych.

Ci, którzy będą rejestrować się w urzędach pracy w najbliższych dniach, a także ci, którzy zarejestrowali się w trakcie wakacji będą mogli liczyć na to, że w ciągu trzech pierwszych miesięcy pobierania świadczenia będą otrzymywać 1200 złotych, a w następującym okresie pobierania zasiłku dokładnie 942,30 złotych.

Wzrost zasiłku dla bezrobotnych został założony w ramach ustawy o dodatku solidarnościowym i na mocy tych przepisów zaczyna obowiązywać od 1 września.

– Dodatek solidarnościowy wprowadziliśmy z myślą o osobach, które utraciły pracę w czasie epidemii. Jednocześnie, dzięki inicjatywie prezydenta Andrzeja Dudy, ustawa o dodatku solidarnościowym zakładała podwyższenie zasiłku dla bezrobotnych. Podwyżka zaczyna obowiązywać od września - stwierdziła minister Marlena Maląg, cytowana przez RMF FM.

Wzrasta zasiłek dla bezrobotnych. Potwierdza to Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Okazuje się, że większy zasiłek otrzymają nie tylko nowo rejestrujący się, ale również te osoby, które są już zarejestrowani jako bezrobotni od tygodni.

To jednak nie koniec. Podwyższenie sumy zasiłku oznacza również wzrost innych świadczeń zależnych od wysokości zasiłku, czyli stypendium przysługującego w okresie odbywania szkolenia, stażu czy przygotowania zawodowego dorosłych, dodatku aktywizacyjnego czy świadczenia integracyjnego dla uczestników centrów integracji społecznej – przypomniało MRPiPS.

Wcześniej zasiłek dla bezrobotnych to 881,30 złotych w ciągu pierwszych trzech miesięcy, a także 692 złote w kolejnym okresie. Zgodnie z wyliczeniami władz całkowity koszt powiększenia zasiłku dla bezrobotnych do 1200 złotych od 1 września to 658,6 mln złotych w budżecie.

Jak informował portal "Życie PL": KLUCZOWE ZMIANY DLA KIEROWCÓW WESZŁY W ŻYCIE, TRZEBA MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA PODPISAŁ NOWELIZACJĘ USTAWY

Przypomnij sobie: JAK EPIDEMIA WPŁYNĘŁA NA WZROST BEZROBOCIA? KONKRETNE DANE PODAJE MINISTER RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ, GRUPA BEZROBOTNYCH SIĘ POWIĘKSZYŁA

Portal "Życie PL" pisał również: NIESAMOWITY SKARB ODKRYTO W WIELKIEJ KOPALNI. WEDŁUG SZACUNKÓW MOŻE BYĆ WART AŻ 70 MILIONÓW ZŁOTYCH, TO PRAWDZIWY GIGANT