Bardzo często zdarzało się, że chirurg dziecięca dr Christine Finck otrzymywała telefon w środku nocy, ale ta rozmowa na zawsze zmieniła jej życie. Wezwanie dotyczyło noworodka cierpiącego na rzadką wadę wrodzoną. Dziewczynka później stała się jej córką! Jak to możliwe?

Pewnej nocy na świat przedwcześnie przyszła dziewczynka o imieniu Isabelle z jelitami znajdującymi się poza ciałem. Ta rzadka wada wrodzona zwana wytrzewieniem lub rozszczepem powłok brzusznych spowodowała, że dziecko wymagało wiele opieki i uwagi. To wtedy dr Finck została wezwany, aby pomóc małej. Dr Finck poczuła natychmiast więź z tą uroczą małą dziewczynką.

„Jednej z pierwszych nocy, kiedy byłam na dyżurze, dostałam telefon w środku nocy, że urodziło się małe dziecko z wadami wrodzonymi. Jedną z wad wrodzonych było to, że jej jelita znajdowały się poza ciałem”- wspomina dr Finck, naczelna chirurg w Connecticut Children’s Medical Center w Hartford.

fot. Fox61

Na szczęście mała Isabelle była bardzo silną dziewczynką i podczas jej pobytu w szpitalu zbudowała dość silną więź z doktor Finck. Przez rok dr Finck pomagała pielęgniarkom przywrócić Isabelle do zdrowia, wykonując na niej jeszcze cztery inne operacje!

Chirurg dziecięca nie mogła się od niej oderwać, uratowała dziewczynce życie!

„Choć była bardzo chora to przy tym zadziorna! Wydawało się, że jej jasnoniebieskie oczy uśmiechają się do mnie” – powiedziała dr Finck.

„Bardzo się do niej zbliżyłam. Często siedziałam przy jej łóżku i myślę, że obserwowanie jej wątłego ciała, a przy tym twardego ducha sprawiło, że poczułam wyjątkową więź z nią”.

Dr Finck przyzwyczaiła się do spędzania czasu z Isabelle i zbliżyła do dziecka.

Później Isabelle została przywieziona do domu przez swoją biologiczną matkę, ale ta postanowiła zostawić ją w szpitalu. Młoda matka nie miała wystarczającego wsparcia, aby opiekować się córką i wyraziła swoje zaniepokojenie dr Finck. To właśnie dr Finck zdała sobie sprawę, że Isabelle była dla niej cudem od Boga.

„Właśnie wtedy powiedziała, że mogę ją zabrać do siebie” - powiedziała dr Finck.

Dr Finck natychmiast zadzwoniła do męża, aby zapytać, czy jest skłonny do adopcji i bardzo szybko przeszli do formalności prawnych związanych z adopcją, ponieważ jej mąż również był bardzo podekscytowany. Para zdecydowała się adoptować Isabelle.

Dziś dziewczynka czuje się świetnie, ma 10 lat.

fot. Fox61

Jak informował portal "Życie PL": SENSACYJNE DONIESIENIA O POLSKIEJ EDUKACJI, DOJDZIE DO ZAMKNIĘCIA SZKÓŁ PO 20 PAŹDZIERNIKA? MEN SKOMENTOWAŁ SYTUACJĘ, WIADOMO, CO SIĘ STANIE

Przypomnij sobie: OTO DOWÓD, DLACZEGO NIE MOŻNA PRZESADZAĆ Z ANTYBIOTYKAMI! PORAŻAJĄCE PROGNOZY SPECJALISTÓW, Z ZIEMI MOŻE ZNIKNĄĆ NAWET 10 MILIONÓW LUDZI

Portal "Życie PL" pisał również: ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA MA PRZEŁOMOWE INFORMACJE NA TEMAT EPIDEMII, KTÓRE MOGĄ ZMIENIĆ PRZYSZŁOŚĆ. TO MA BYĆ PRZEŁOM, ZAPEWNIA SZEF WHO