Szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus przekazał najnowsze informacje na temat stanu światowej pandemii, jednak podczas jego wystąpienia powiało nutką optymizmu. W trakcie posiedzenie Rady Zarządzającej WHO pojawiły się bowiem informacje, które zelektryzowały światowe media.

Chodzi o wyczekiwaną od samego początku pandemii szczepionkę, która ma uratować miliony istnień na świecie, szczególnie w krajach rozwijających się, gdzie dostęp do opieki medycznej jest słaby.

WHO o szczepionce! Czy pojawi się szybciej niż myśleliśmy?

Jak poinformował dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia, jest bardzo prawdopodobne, że szczepionka przeciwko koronawirusowi wejdzie na rynek jeszcze w tym roku! Choć wydawało się to niemożliwe to są ku temu pewne przesłanki.

„Będziemy potrzebować szczepionek i jest nadzieja, że przed końcem tego roku będziemy mieć szczepionkę. Jest nadzieja” - powiedział Tedros Adhanom Ghebreyesus w trakcie dwudniowego posiedzenia Rady Zarządzającej WHO o pandemii COVID-19, cytowany przez Pikio.

Okazuje się, że spośród dziewięciu obecnie branych pod uwagę szczepionek trzy z nich przechodzą ostateczną fazę testów. Okazuje się również, że Europejska Agencja Leków (EMA) rozpoczęła monitorowanie „w czasie rzeczywistym danych z badań nad szczepionką niemieckiej firmy BioNTech”.

Ma to przyspieszyć wprowadzenie jej na rynek i jeśli wszystko pójdzie dobrze to możliwe, że specyfik trafi na rynek jeszcze w tym roku. Taka decyzja EMA polega na tym, że wyniki badań klinicznych na ludziach są monitorowane jeszcze w trakcie fazy testów, a nie – jak to wygląda na co dzień w przypadku innych leków – wyniki badań są przekazywane dopiero po zakończeniu procedury testowania.

EMA nie jest jednak w stanie podać konkretnego terminu w sprawie podjęcia decyzji dotyczącej dopuszczenia preparatu do sprzedaży.

Jak informował portal "Życie PL": DO CZEGO MOŻE PRZYDAĆ SIĘ PASTA DO ZĘBÓW? DOMOWE ROZWIĄZANIA Z JEJ UŻYCIEM ZNAŁY JUŻ NASZE BABCIE, PRZYDA SIĘ NIE TYLKO DO HIGIENY JAMY USTNEJ

Przypomnij sobie: WYSZŁA ZA MĄŻ, CHOĆ KOCHAŁA INNEGO? GŁĘBOKO ZASTANAWIAJĄCE NAGRANIE ZE ŚLUBU TRAFIŁO DO SIECI, CO WCIĄŻ MOŻE ŁĄCZYĆ PANNĘ MŁODĄ I JEJ DAWNĄ MIŁOŚĆ

Portal "Życie PL" pisał również: LEPIEJ SZCZEGÓLNIE UWAŻAĆ PODCZAS ROZMÓW TELEFONICZNYCH Z TELEMARKETERAMI. NOWE DZIAŁANIE OSZUSTÓW, JEDNO WYPOWIEDZIANE SŁOWO I PO NAS