Jak donosi serwis Goniec, w Kościele już wkrótce ma zacząć się zmiana, której wierni nie uświadczyli od ponad 60 lat. Według niektórych teologów będzie to rewolucyjna metamorfoza. Aby wprowadzić zmiany, Watykan zamierza przez dwa lata konsultować się każdą parafią na świecie, aby usłyszeć głos wiernych i móc określić kierunek rozwoju Kościoła Rzymskokatolickiego, a także skonfrontować się z problemami ludzi na całym świecie.

Jak to możliwe? Okazuje się, że w sobotę rozpoczęło się XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Polskę na spotkaniu reprezentuje abp., Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP. Reformowanie Kościoła papież zapowiedział podczas mszy w bazylice św. Piotra w Watykanie. Zgodnie z informacjami BBC, konsultacje z każdą parafią na świecie mają trwać dwa lata.

Ojciec Święty postanowił wyjść z apelem do wiernych, aby otworzyli się na bliźnich we wspólnocie Kościoła i słuchali siebie nawzajem. Prosił, aby nie bać się nieznanego i być otwartym na zmiany. Konsultacje noszą specjalną nazwę – „Dla Kościoła synodalnego: komunia, uczestnictwo, misja” i będą się składać z trzech etapów.

Szykują się wielkie zmiany w Kościele. Czegoś podobnego nie było od 60 lat!

Papież Franciszek zapowiedział, że ogromne znaczenie dla konsultacji mają mieć osoby znajdujące się na marginesie życia kościelnego w wymiarze lokalnym, w tym kobiety, duszpasterze czy członkowie organów konsultacyjnych i to właśnie ich głos będzie miał największe znaczenie na pierwszym etapie rozmów.

Później nastąpi etap „kontynentalny”, gdzie biskupi będą gromadzić się podczas spotkań w celu zebrania wniosków i ich przedyskutowania. Cały proces rozmów ma zamknąć się w październiku 2023 roku, gdy dojdzie do ostatniego etapu konsultacji – wówczas po spotkaniu biskupów w Watykanie papież Franciszek odczyta specjalną adhortację, w której ogłosi zmiany.

Pomysł ma tak samo wielu zwolenników, jak i przeciwników. Ci drudzy obawiają się podważenia dotychczasowych fundamentów Kościoła. Mówi się o możliwości ordynacji kobiet, małżeństw księży czy nowego stanowiska w sprawie związków jednopłciowych.

Jak informował portal "Życie Polska": SYTUACJA BOGUMIŁY WANDER CORAZ TRUDNIEJSZA. DAWNA GWIAZDA TELEWIZJI PUBLICZNEJ SKOŃCZYŁA WŁAŚNIE 78 LAT. DZIENNIKARKA NIE ROZPOZNAJE UKOCHANEGO MĘŻA

Przypomnij sobie: JAK MIESZKA KAMIL STOCH? MISTRZ Z ZĘBU ZBUDOWAŁ DLA SIEBIE I ŻONY NIESAMOWITY DREWNIANY PAŁAC. DOM SKOCZKA ROBI WRAŻENIE NA WSZYSTKICH. CO ZA POMYSŁ

Portal "Życie Polska" pisał również: EWA KRAWCZYK WYSZŁA Z NOWĄ OFERTĄ DO SYNA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA. JEJ PROPOZYCJA MA BYĆ POWALAJĄCA. IGOR KRAWCZYK OD RAZU RIPOSTOWAŁ POMYSŁ MACOCHY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PORUSZAJĄCE DONIESIENIA O UWIELBIANYM PRZEZ POLAKÓW AKTORZE. WIADOMO, JAK DZIŚ CZUJE SIĘ KRZYSZTOF GLOBISZ. O STANIE ARTYSTY OPOWIEDZIAŁA ANNA DYMNA