Młoda artystka, lat 10, z ciałem 80-latki z powodu przedwczesnego starzenia się, umiera na Ukrainie, zanim zdążyła spełnić ambicję, by zobaczyć swoje prace na wystawie we Francji Iryna Chimich, 10 lat, cierpiała na progerię genetyczną Schorzenie powoduje, że dzieci szybko się starzeją, a średni wiek śmierci wynosi 13 Iryna zbierała pieniądze na leczenie, sprzedając swoje dzieła sztuki.

Jej obrazy miały trafić do Francji, ale młoda artystka zmarła przed wystawą Will Stewart dla Mailonline. Młoda artystka z Ukrainy zmarła w wieku zaledwie dziesięciu lat z powodu rzadkiej choroby przedwczesnego starzenia się zwanej progerią.

Iryna „Irochka” Chimich miała zaledwie dziesięć lat, ale konsekwencje choroby genetycznej sprawiły, że według lekarzy miała około 80 lat. Dziewczyna z Winnicy była inspiracją do zbierania pieniędzy na własne leczenie progerii, znanej również jako syndrom Hutchinsona-Gilforda, sprzedając swoje dzieła sztuki.

źródło: Daily Mail

Marzyła o wizycie w Paryżu, gdzie planowano pokazać jej imponujące dzieła sztuki, ale tragicznie skończył się czas niezwykłej dziewczynie. Iryna pokazuje swoje prace, które miały trafić do Francji, zanim zmarła z powodu jej choroby.

Iryna marzyła o wizycie w Paryżu, gdzie jej prace miały być wystawione po dalszym leczeniu jej choroby w USA, ale zmarła, zanim mogła odbyć podróż do Ameryki Jej pogrążona w żalu matka Dina, 39 lat, ogłosiła w mediach społecznościowych: „Irochka umarła. „Jej serce zatrzymało się wczoraj. „Przepraszam Sunshine, tym razem nie mogliśmy cię uratować”.

Lekarze powiedzieli, że co roku jej ciało starzeje się o prawie dziesięć lat, co powoduje, że Iryna umiera, zanim zdążyła polecieć do Bostonu w USA na leczenie jej choroby. Ukraiński biznesmen Andrey Zdesenko, który pomógł zebrać pieniądze na jej leczenie, powiedział: „Irochka Chimich poszedł do nieba”.

Progeria to choroba genetyczna, która powoduje, że dzieci szybko się starzeją. Iryna (na zdjęciu) zmarła w wieku 10 lat, ale lekarze powiedzieli, że miała ciało 80-latka Zrobił poruszające oświadczenie o dziewczynie: „Krucha, wyjątkowa i utalentowana dziewczyna, przez dziesięć lat dzielnie zmagała się ze straszną i rzadką progerią choroby… „Było w niej tyle światła, miłości, witalności, szczerości. „Jak żywo widziała świat, jak pospiesznie wyrażała to wszystko na swoich obrazach... (...)

O tym się mówi: Jak się pozbyć moli spożywczych i larw z kuchni i spiżarni? Te metody znały nasze mamy i babki

Zerknij: Lekarze z jednego z polskich szpitali zaapelowali do pewnej grupy kobiet. Treść komunikatu wywołała w sieci prawdziwą burzę. O co poszło