Jak podaje portal "Goniec", na oficjalnym profilu oddziału ginekologiczno-położniczego Powiatowego Zespołu Szpitala w Oleśnicy pojawił się apel skierowany do ciężarnych pacjentek. W poście poruszono temat przybierania na wadze w czasie ciąży. Internauci nie kryją oburzenia słowami, jakie padły.

Apel lekarzy wywołał w sieci burzę

Lekarze z oleśnickiego szpitala zaapelowali do kobiet w ciąży o to, aby dbały o wagę w czasie ciąży. Zdaniem medyków ograniczenie przyrostu wagi w tym okresie ma ułatwić życie nie tylko przyszłym mamą, ale także pracownikom oddziału ginekologiczno-położniczego. Pod postem posypała się lawina nieprzychylnych dla medyków komentarzy.

"Ewa jest naszą neonatolożką. Jej bombelek w brzuchu [...] ma już 30 tygodni. A Ewa dalej wygląda jak Ewa. Bądź jak Ewa, zamknij lodówkę i jedz dla dwojga, a nie za dwoje" - możemy przeczytać w zamieszczonym przez pracowników oddziału poście, który wywołał wśród internautów falę oburzenia.

Jedną z osób krytycznie odnoszących się do postu jest psycholożka i edukatorka seksualna, Katarzyna. Jej zdaniem niedopuszczalnym jest zawstydzanie ludzi kwestią tego, jaka jest ich waga - tym bardziej, że robią to przedstawiciele zawodów medycznych.

W reakcji na falę oburzenia, oddział ginekologiczny oleśnickiego szpitala postanowił wyjaśnić swoje intencje. Autorka apelu podkreśliła, że chciała zwrócić uwagę na problem, jakim jest otyłość w ciąży, która stanowi zarówno zagrożenie dla zdrowia i życia ciężarnych, jak i sprawia trudności medykom, choćby w czasie operacji.

Post wyjaśniający wywołał także powszechną falę oburzenia. "Jeden post gorszy od drugiego" - pisali pod postem wciąż oburzeni internauci. A wy, co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Gwiazda TVP została sama z maleńkim synkiem. Kto obecnie pomaga Idzie Nowakowskiej w opiece nad dzieckiem? Bez niej nie dałaby rady

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel podzielili się radosną wiadomością z fanami. Świętuje cała rodzina popularnej pary. Wiadomo co to za okazja

O tym się mówi: Emeryci i renciści mogą liczyć na najwyższą waloryzację świadczeń w historii Polski? Seniorzy powinni się przygotować na duża podwyżkę w 2022 roku