Włosi opłakują śmierć ukochanej artystki, często nazywanej „damą” lub „królową” włoskiej telewizji. 78-letnia Raffaella Carrà zmarła w Rzymie po długiej chorobie, według jej rodziny.

Pokazała Włochom inne oblicze "stosunków międzyludzkich"

„Poszła do lepszego świata, w którym jej człowieczeństwo, wyjątkowy śmiech i niezwykły talent będą świecić na zawsze” – napisał w poniedziałek jej choreograf, wieloletni partner i bliski przyjaciel Sergio Japino w oświadczeniu wygłoszonym przez włoską agencję prasową ANSA.

Niezwykle efektowna piosenkarka, aktorka i prezenterka telewizyjna znana z błyszczących kombinezonów i lśniącego blond boba, Carrà była gospodarzem wielu włoskich programów z gośćmi, od zdobywców nagrody Nobla po wirtuozów hula-hoop.

Przeszła do hiszpańskiej i latynoamerykańskiej rozrywki u szczytu swojej popularności i stała się otwartą ikoną osób o odmiennej orientacji, częściowo dzięki piosence, którą nagrała w połowie lat 70.

Przez lata Carrà byłaby porównywana przez Amerykanów do Donny Summer, Barbary Walters i Ann-Margret, ale najtrafniejsze może być wyobrażenie sobie przekonującej kombinacji wszystkich trzech.

Carrà pomogła wywołać rewolucję seksualną we Włoszech „Nie próbując być, była naprawdę pionierką feminizmu we Włoszech” – napisała Sylvia Poggioli z NPR w e-mailu po odejściu piosenkarki, opisując Carrà jako „fajną” i „odważną”.

W spocie informacyjnym dla sieci Poggioli powiedziała, że ​​piosenkarka pomogła wywołać rewolucję seksualną we Włoszech, zarówno obnażając brzuch w konserwatywnej państwowej telewizji w 1970 r., jak i jej niesamowicie chwytliwe przeboje świętujące seksualną przyjemność i pewność siebie kobiet, w tym „A Far l'Amore Comincia Tu” („Bądź tym, który inicjuje seks”).

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Jego wizje spełniły się. Jakie idee dla świata miał Nikola Tesla? To może zaskoczyć wiele osób

Zerknij: Słynna celebrycka para dała sobie kolejną szansę? Blanka Lipińska i Baron zostali przyłapani przez fana. To chyba coś więcej niż przyjaźń