Mimo tego, że książę Karol nie jest jeszcze formalnie królem Wielkiej Brytanii to brytyjska prasa donosi o jego potencjalnych zamiarach po tym, jak obejmie władzę nad Zjednoczonym Królestwem. Jak donosi serwis Fakt, syn królowej Elżbiety II ma zamiar wprowadzić istotne zmiany dotyczące wydatków i przysługiwania tytułów książęcych. Chodzi o „odchudzenie” brytyjskiego dworu?

Książę Karol ma też zamiar przybliżyć poddanym samą monarchię. Chodzi o znacznie większy dostęp do zwiedzania królewskich rezydencji i posiadłości.

Książę Karol „odchudzi” rodzinę królewską, gdy zasiądze na tronie? Interesujące wnioski brytyjskiej prasy

Zgodnie z informacjami podanymi przez „Daily Mail”, książę Karol nigdy nie krył się z planami ukrócenia tytułów książęcych i wydatków na utrzymanie członków rodziny królewskiej. Wiele osób dziś zastanawia się nad tym, jakim królem będzie książę Karol. Jego matka, Elżbieta II zasiada na brytyjskim tronie od 1952 roku i wkrótce jej pierworodny może objąć tron, zgodnie z kolejnością dziedziczenia.

Okazuje się, że do tego pomysłu skłonni są przychylić się również sami Brytyjczycy, którzy coraz mniej chętnie składają się na utrzymanie royalsów w podatkach. Jak wynika z danych organizacji Republic, utrzymanie Windsorów kosztuje Wielką Brytanię i inne kraje Commonwealthu rocznie aż 345 mln funtów. Jednak rodzina królewska to również zyski, a ma być ich w ciągu roku nawet 1,8 mld funtów!

Brytyjskie media mówią o pozbawieniu tytułów książęcych dzieci Harry’ego i Meghan, a także odebrania tytułu, a przynajmniej policyjnej ochrony księciu Andrzejowi, bratu Karola, który znany jest z wielu skandali i mocnych wypowiedzi medialnych.

„Zdaje sobie sprawę, że społeczeństwo nie chce opłacać wielkiej rodziny królewskiej, która zaraz sprawi, że zarwie się balkon w Pałacu Buckingham” – te słowa księcia Karola są przytaczane przez dziennik "The Sun".

Tytuły książęce mają być dostępne wyłącznie dla członków rodziny, którzy pozostają w bliskim otoczeniu króla i mają najważniejsze obowiązki wobec dworu. Co ciekawe, Karol ma również zamiar otworzyć bramy posiadłości i rezydencji królewskich przez cały rok. Ma zamiar wydać dekret zezwalający na zwiedzanie Pałacu Buckingham, Zamku w Windsorze, Clarence House, Sandringham czy Balmoral.

Książę Karol/Youtube @The Royal Family Channel

Jak informował portal "Życie PL": POLACY MUSZĄ SIĘ SPODZIEWAĆ WIELKICH ZMIAN W KODEKSIE PRACY? MINISTERSTWO RODZINY ZAPOWIADA NOWOŚCI W PRAWIE. CHODZI MIĘDZY INNYMI O MAŁŻEŃSTWO

Przypomnij sobie: ZAMIESZANIE WOKÓŁ BUTÓW JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. W INTERNECIE ZNALAZŁO SIĘ ZDJĘCIE POLITYKA, KTÓRE ZDUMIAŁO WSZYSTKICH. PRAWDA NA TEMAT WYSZŁA NA JAW

Portal "Życie PL" pisał również: OD 21 CZERWCA NIE ZOBACZYMY JUŻ „DZIEŃ DOBRY TVN”? WIDZOWIE STACJI MAJĄ POWODY DO NIEZADOWOLENIA. WIELE NIEPRZYCHYLNYCH KOMENTARZY W SIECI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BRZYDKI ZAPACH ZE ZLEWU MOŻE ROZNIEŚĆ SIĘ NA CAŁY DOM! JAK POZBYĆ SIĘ I ZAPOBIEGAĆ ODOROM POCHODZĄCYM Z KUCHENNEGO ZLEWOZMYWAKA? SUPER PROSTE METODY