Długo oczekiwany wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym i jego żoną Meghan został wyemitowany w amerykańskiej telewizji. Jeden z królewskich obserwatorów nazwał to „toksyczną” atmosferą między parą a brytyjską monarchią.

Odkąd księżna Diana pojawiła się w telewizji, by podzielić się intymnymi szczegółami swojego nieudanego małżeństwa z ojcem Harry'ego i Williama, książę Karol doczekał się kolejnego wywiadu z członkami rodziny królewskiej, który przyciągnął tak wiele uwagi.

Po zerwaniu oficjalnych więzi królewskich książę i księżna Sussex wyjaśnili, dlaczego opuścili Wielką Brytanię, aby przenieść się do Kalifornii i rozpocząć nowe życie. „Jestem gotowa do rozmowy” – powiedziała do Oprah Winfrey była amerykańska aktorka Meghan we fragmencie pokazanym w amerykańskiej stacji CBS, mówiąc, że możliwość udzielenia wywiadu była „wyzwalająca”. Szokujące oświadczenie Harry'ego i Markle w styczniu 2020 r., że wycofują się z królewskich obowiązków, wstrząsnęło brytyjską rodziną królewską, a brytyjskie gazety nazwały to „Mexit”. Po tym para została pozbawiona książęcych przywilejów... 24 godziny później, Harry wiedział, że chce udzielić wywiadu, jak jego mama przed laty...

Zemsta, czy zamknięcie pewnego rozdziału?

Niektórzy eksperci twierdzą, że wywiad może zaszkodzić rodzinie królewskiej, podobnie jak podział między Karolem a Dianą. „Wywiad jest formą zemsty” – powiedział zagranicznym mediom królewski komentator Richard Fitzwilliams. „Łączem w ludzkich umysłach mogą być tylko nieustanne ataki Karola i Diany na siebie, które były tak szkodliwe dla monarchii w latach dziewięćdziesiątych”.

Od czasu ich ślubu w maju 2018 roku, który miał przepych tradycyjnej brytyjskiej królewskiej uroczystości z odrobiną hollywoodzkiego gwiezdnego pyłu, Harry i Meghan stali się światowymi celebrytami. Ale oni krzyczeli przeciwko włamaniom mediów, z powodzeniem tocząc batalię prawną z fotografami i gazetami, w tym z tabloidem, w którym wydrukowano fragmenty listu, który Meghan napisała do swojego zaginionego ojca.

Pojawiły się również szczeliny w Domu Windsorów, a Harry przyznał się do sprzeczki ze starszym bratem, księciem Williamem. Dla rodziny królewskiej w tę niedzielę było jak zwykle. Królowa Elżbieta świętowała jedność wykutą przez pandemię koronawirusa, aby uczcić Dzień Wspólnoty Narodów w przemówieniu telewizyjnym. Jej syn, książę Karol, do którego dołączyli inni członkowie rodziny królewskiej, pochwalił odwagę wykazaną podczas kryzysu.

Decyzja o przeprowadzeniu wywiadu z Winfrey, spotkała się z krytyką, częściowo dlatego, że została wyemitowana, gdy 99-letni dziadek Harry'ego, książę Filip, mąż królowej, był w szpitalu. Wywiad Winfrey został wyemitowany w Wielkiej Brytanii, a także w wielu innych krajach na całym świecie.

„Nie widziałem entuzjazmu na tym poziomie dla historii związanej z rodziną królewską od czasu ślubów – królewskich ślubów Meghan i Harry'ego oraz Williama i Kate” – powiedziała Michelle Tauber, redaktor naczelna amerykańskiego magazynu „People”. Harry od dawna ma trudną relację z brytyjskimi tabloidami, obwiniając włamania prasowe za przyczynienie się do śmierci jego matki, księżnej Diany w wypadku samochodowym w 1997 roku.

O tym się mówi: IMGW pilnie ostrzega. Alert I stopnia z gradem i burzami dla dwóch województw

Zerknij: Agnieszka Woźniak-Starak zachwyciła wszystkich swoją stylizacją. Dziennikarka wyglądała obłędnie