Ostatnio w jednym z miast Brazylii głośno było o serii napadów na supermarkety i apteki przez nieznanego sprawcę.

Śledztwo ujawniło zaskakujące rezultaty ponieważ okazało się, że złodziejem jest 27-letni mężczyzna, który był dosłownie parę dni przed przyjęciem końcowych święceń kapłańskich.

Elizeu Moreira wykonywał już obowiązki księdza w parafii Santa Terezinha, w tym odprawiał msze święte, a także przyjmował spowiedź wiernych. Według miejscowych wydawał się być skromnym i porządnym człowiekiem.

Nikt jednak nie wiedział, że młody ksiądz prowadzi tak naprawdę drugie życie. W cywilnym stroju napadał na okoliczne sklepy strasząc pracowników plastikową atrapą broni palnej.

Śledztwo wykryło sprawcę

Mężczyzna został nagrany przez monitoring podczas jednego z napadów. Zidentyfikowano także samochód, którym się poruszał jako własność achidiecezji w Passo Fondo.

Policja ustaliła, że ksiądz okradł przynajmniej dwa supermarkety i aptekę. Podczas zatrzymania znaleziono przy nim narzędzie, którym straszył kasjerki oraz 350 dolarów, które ukradł.

Ksiądz się tłumaczy

Skandal wywołany przez 27-latka wstrząsnął całą parafią, a wielu mieszkańców nie mogło wręcz uwierzyć, że ksiądz mógł dokonać takich czynów.

Mężczyzna tłumaczył, że był to chwilowy napad szaleństwa, ale nie uchroniło go to ani przed aresztem, ani przed wyrzuceniem z parafii, która nie chce mieć już z nim nic wspólnego.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Słynny jasnowidz ostrzega przed poważnym konfliktem. Jackowski nie ma niestety dobrych informacji o tym, co się będzie działo po pandemii

Jak informował portal „Życiepl”: Kiedy możemy liczyć na poluzowanie obecnych obostrzeń? Głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Daniel Martyniuk znów zaskoczył wszystkich swoim pomysłem? Szykuje się kolejny ślub w rodzinie Martyniuków

Zobacz także: Sprawdzone i proste sposoby na poprawienie urody i pozbycie się zmarszczek. Te maseczki na twarz można zrobić w domu w parę minut. Jak je zrobić