Jak podaje portal "Good Times", historią Alfiego Pattena i Chantelle Steadman żyły media w całej Wielkiej Brytanii. Alfie był nazywany "najmłodszym ojcem w Wielkiej Brytanii". Kiedy zaczęto spekulować, że jest ojcem dzieca Chantelle, Alfie miał zaledwie 12 lat.

Historia Alfiego Pattena i Chantelle Steadman

Alfie trafił na pierwsze strony brytyjskich gazet. Nie było chyba osoby, która nie znałaby jego historii. Oberwało się również rodzicom Alfiego i Chantelle, którym zarzucono brak należytej opieki nad dziećmi i dopuszczenie do ciąży. Alfie był gotów wziąć odpowiedzialność za dziecko, choć de facto sam nim jeszcze był.

Alfie Patten/ YouTube @Facts You Don't Know

Niedługo po narodzinach dziecka, w mediach pojawiło się dwóch chłopców, którzy utrzymywali, że to właśnie oni są ojcami dziecka Chantalle. Wykonano testy DNA, które wykluczyły ojcostwo Alfiego. Opinia publiczna stwierdziła, że cała historia została sztucznie napompowana tylko po to, żeby osiągnąć zysk.

Media wskazywały, że rodzice Alfiego i Chantalle zarobili tysiące funtów na transakcji z mediami. Clive Sim, bliski przyjaciel rodziców Chantelle, powiedział: „Wiedzieli, że Alfie jako tata to lepsza historia”. Matka dziewczynki miała jej nakazać, żeby milczała o innych chłopcach, bo inaczej nie dostaliby pieniędzy”.

Dzieciństwo Alfiego i Chantalle po tym, jak ich historia wyciekła do mediów, zakończyło się. Alfie przyznaje, że to wszystko "zrujnowało mu życie". Choć ostatecznie nie on okazał się ojcem, wszyscy go rozpoznawali. Chłopiec przyznał, że nie mógł chodzić do szkoły, a cały jego świat legł w gruzach. Przyznał, że cieszy się także, że nie został ojcem w tak młodym wieku.

Alffie Patten/ YouTube @Facts You Don't Know

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Ruszył proces w sprawie nieprawidłowości przy organizacji i ochronie koncertu WOŚP w Gdańsku. Kto usłyszał zarzuty

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Oburzające zachowani sprzątaczki. Jak mogła zrobić coś podobnego dziecku? Szczegóły zdradza policja

O tym się mówi: Lech Wałęsa przyjął druga dawkę szczepionki na COVID-19. Ma niepożądane objawy! O czym mowa