Jak przypomina portal "Jastrząb Post", polscy piłkarze w ramach Euro 2020 rozegrali trzy mecze. W fazie grupowej zmierzyli się najpierw ze Słowacją, potem z Hiszpanią i Szwedami. Dwa starcia przegrali, jedno zremisowali. W swojej grupie zajęli ostatnie czwarte miejsce i pożegnali się z turniejem. Na ich konta wpłyną premie za udział w Euro. Kwoty niejedną osobę zaskoczą.

Występ Polaków na Euro2020

Mecz otwarcia rozegrany ze Słowacją nasza reprezentacja przegrała 1:2. Nadzieje w serca fanów wlał remis z Hiszpanią, która była zdecydowanym faworytem. Szansę na awans dawała nam wygrana ze Szwedami. Niestety, choć nasi piłkarze walczyli do końca, musieli uznać wyższość Szwedów - przegrali 2:3.

Kapitan polskiej reprezentacji, Robert Lewandowski we wpisie w mediach społecznościowych przyznał, że cała drużyna jest rozczarowana, że ich przygoda z Euro się zakończyła. Zawodnicy mieli świadomość, że historia mogła potoczyć się inaczej. Lewy podziękował fanom za wsparcie i zapewnił, że drużyna jeszcze przyniesie im wiele radości. Czy tak się stanie? Zobaczymy.

Premie polskich piłkarzy za występ na Euro

W trakcie Euro piłkarze mieli okazję nie tylko pokazać się z jak najlepszej strony, czy zdobyć puchar, ale także zapewnić sobie zastrzyk gotówki. Z informaji przekazanych przez portal "Sport" wynika, że reprezentanci Polski nie dostaną nic! Premie otrzymaliby w przypadku, kiedy doszliby do 1/8 finału. To się im jednak nie udało.

Na duży zarobek nie może liczyć również PZPN. Pieniądze wypłacane były tylko za remis lub wygraną. Polska zremisowała tylko z Hiszpanią i za ten wynik otrzyma 750 tys. euro.

Zaskoczył was brak premii naszych piłkarzy?

To też może cię zainteresować: Robert Lewandowski szczerze o porażce na Euro 2020. "Dziękujemy ze jesteście"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kolejne tajemnice brytyjskiej rodziny królewskiej ujrzały światło dzienne! Książę Harry nie powiedział prawdy na temat pomocy finansowej od ojca

O tym się mówi: Urzędnicy mogą lada dzień zapukać do naszych drzwi. Nie przyjęcie ich może skutkować wysoką karą. O co chodzi