Zaległości sportowe sprzed roku nie zostały nadrobione przez polską drużynę tak, jak byśmy tego chcieli. Przygoda naszej reprezentacji z mistrzostwami dobiegła końca po wczorajszym meczu ze Szwedami.

Robert Lewandowski dziękuje kibicom

Każdy, kto uważnie przyglądał się rozgrywce, w której rywalizowali ze sobą Polacy i Szwedzi wie, że nie wszystkie faule na naszych reprezentantach zostały uwzględnione, co miało prawo wpłynąć na kondycję emocjonalną polskich zawodników.

Wielu fanów piłki nożnej pamiętając przebieg spotkania Polska vs Szwecja ma pewność, że to spotkanie było do wygrania. Porażki ze Słowacją 1:2 i wczorajsza ze Szwecją 2:3, poważnie wpłynęły na nastroje kibiców, ale z pewnością też samych piłkarzy, którzy sami zdają sobie sprawę, że choć nie mieli tyle czasu na odpoczynek między meczami, co Szwedzi, mogli zdobyć znacznie więcej goli...

Od pierwszych minut spotkania było widać, że polska reprezentacja wyszła na murawę zupełnie z innym nastawieniem, niż to było w przypadku meczu z Hiszpanami. Pierwszy gol zdobyty przez Szwedów zaskoczył Polaków, jak nieupilnowane gotujące się mleko, co na wstępie jeszcze bardziej obniżyło morale w Polakach. Eksperci i footballowi zapaleńcy twierdzą, że pierwsze piętnaście minut spotkania ze Szwecją, było najgorszym okresem polskiej reprezentacji z całego Euro 2020.

Choć sędziowie nie widzieli wielu szwedzkich przewinień, jak kopnięcie Krychowiaka, nasi reprezentanci wiedzą, że mogło być znacznie lepiej. Wszystkie gole, jakie podczas tych mistrzostw wpadły za sprawą Polaków, strzelił Robert Lewandowski, który w osamotnieniu potrafił przebiec pół boiska, by skierować piłkę do bramki.

Kapitan polskiej drużyny opublikował godzinę temu (24 czerwca) post na swoim koncie na Instagramie, w którym bije się w piersi w imieniu całej drużyny za odniesioną porażkę, a także dziękuje kibicom za wsparcie i obecność.

Wszyscy jesteśmy rozczarowani i zdajemy sobie sprawę, że ta historia mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Walczyliśmy do końca. Dziękujemy za Wasze wsparcie, za wiarę w nasze możliwości - mamy zespół, który może w niedalekiej przyszłości przynieść nam wszystkim wiele radości. Dziękujemy ze jesteście.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Niebawem na niebie pojawi się "Super Truskawkowy Księżyc". To ostatni księżycowy spektakl w tym roku

Zerknij: Wielu Polaków otrzyma dziś ważną wiadomość SMS. Nie należy bagatelizować ich treści. Czego będzie dotyczyła