Kibice piłkarscy przeżyli w sobotę chwile grozy podczas meczu Euro 2020 kiedy to na murawie spotkały się drużyny z Danii i Finlandii.

W 42. minucie meczu duński piłkarz Christian Eriksen przewrócił się bez żadnego kontaktu z innym zawodnikiem i już nie wstał o własnych siłach.

Jako pierwszy zareagował kapitan jego drużyny, który zawołał pomoc medyczną i udrożnił jego drogi oddechowe. Od razu podjęto też reanimację.

W tym czasie wszyscy kibice i komentatorzy z całego świata w szoku czekali na dalsze informacje obawiając się najgorszej wiadomości.

W tym trudnym czasie na antenie TVP studio sportowe prowadziła Sylwia Dekiert. Dziennikarka skierowała rozmowę na temat, co by się stało dalej gdyby piłkarza nie udało się uratować i jak ta sytuacja mogłaby wpłynąć na kontynuację EURO 2020.

Christian Eriksen - mecz Dania vs Finlandia / YouTube:  Bacubon
Christian Eriksen - mecz Dania vs Finlandia / YouTube: Bacubon

Widzowie uznali zachowanie dziennikarki za nieprzyzwoite. Większość jest zdania, że TVP powinno dać wówczas przerwę w transmisji, a nie dywagować na takie tematy. Pojawiły się także głosy domagające się zwolnienia Sylwii Dekiert z TVP Sport.

Dziennikarka już przeprosiła tłumacząc, że cała sytuacja z czekaniem na wiadomość o piłkarzu była dla niej niesamowicie trudna.

„Przez 20 lat pracy nigdy nie miałam trudniejszego studia. (…) Pytanie o żałobę na wypadek gdyby… faktycznie było niefortunne. Przepraszam – napisała na Twitterze.

Na szczęście Christian Eriksen przeżył i został przewieziony do szpitala gdzie jest już pod opieka specjalistów.

Co sądzicie o tej sytuacji?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Popularna dziennikarka TVN odeszła po tym jak zasugerowano jej poprawienie mankamentów urody. Co teraz porabia Anna Maruszeczko

Jak informował portal „Życiepl.com”: Na tym wydarzeniu zjawiła się prawie cała miejscowość. To pierwszy koncert Zenka Martyniuka po przerwie spowodowanej pandemią. Jak się udała zabawa

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Meghan Markle i książę Harry znowu mają pretensje do brytyjskich mediów. Zaangażowali już nawet prawników. Wiadomo co im się nie spodobało

Sprawdź także ten artykuł: Bohater hitowego programu „Chłopaki do wzięcia” przedstawił swoje wymagania w sprawie potencjalnej partnerki. Widzowie są oburzeni jego słowami