Jak podaje portal "Super Express", choć kariera sportowa Adama Małysza zakończyła się dobrych kilka lat temu, wciąż cieszy się on dużym uznaniem ze strony kibiców. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę jego osiągnięcia ze skoczni narciarskich. Przyniosły mu one jednak nie tylko popularność, ale również spory majątek.

Majątek Adama Małysza

Choć karierę sportową Adam Małysz zakończył już dobrych kilka lat temu, nadal cieszy się niesłabnącą popularnością wśród fanów. Przez lata mogliśmy podziwiać jego występy na skoczniach i cieszyć się z jego zwycięstw.

Pierwsze wielkie sukcesy przyszły w sezonie 2000/2001, kiedy Adam Małysz wygrał pierwszy w karierze Turniej Czterech Skoczni. To od tego momentu zaczęła się jego dominacja na skoczniach, a w Polsce - Małyszomania.

Sukcesy na skoczniach znalazły swoje odbicie nie tylko w popularności, ale także w konkretnych gratyfikacjach finansowych. I choć skoki nie należą do najbardziej dochodowych dyscyplin, Adam Małysz nie miał powodu do narzekania. Jaki majątek udało mu się wywalczyć na skoczniach narciarskich?

Najwięcej pieniędzy przyniosły Adamowi Małyszowi nagrody i premie wypłacane w Pucharze Świata, a także duże imprezy sportowe, jak Mistrzostwa Świata i Igrzyska Olimpijskie. Dochody przynosiły również kontrakty ze sponsorami - zresztą do dziś Adam Małysz ma podpisane umowy z wieloma z nich.

Dziennikarze portalu "Ze stadionu" podsumowali zarobki Adama Małysza w trakcie jego kariery skoczka narciarskiego. W ciągu trwającej 17 lat kariery, "Orzeł z Wisły" wyskakał sobie całkiem niezłą sumę - 30 milionów złotych! W sezonie 2000/01, który rozpoczął świetną pasję Małysza, skoczek zarobił 800 tys. zł.

Spodziewaliście się tak dużej kwoty?

To też może cię zainteresować: Wiadomo, jakie były ostatnie słowa Krzysztofa Krawczyka. Były skierowane do jego ukochanej żony

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Eksperci ostrzegają przed kleszczami. Coraz więcej osób zapada na niebezpieczną chorobę, którą przenoszą

O tym się mówi: Księżna Kate jest w czwartej ciąży? Są najnowsze zdjęcia