Jak doskonale wiemy, już w przyszłym miesiącu emeryci, a także renciści otrzymają dodatkowy zastrzyk gotówki w postaci trzynastej emerytury lub renty. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci wszystkim świadczeniobiorcą kwotę 1217,98 zł.

Czternastka zostanie na dłużej?

To jednak nie koniec pomocy dla rencistów i emerytów. Pod koniec roku zostanie także wypłacona czternastka. Nie da się ukryć, że w obecnej sytuacji ekonomicznej naszego kraju, takie dodatkowe wypłaty w znacznym stopniu mogą ułatwić seniorom życie.

Jak donosi portal „Super Express” rząd nie wyklucza, że czternasta emerytura może zostać ze świadczeniobiorcami na dłużej. Jedną z osób, która popiera takie rozwiązanie jest przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Elżbieta Ostrowska.

Czy rząd przychyli się do prośby seniorów?

– Każde pieniądze przydadzą się seniorom. I byłoby dobrze, gdyby czternastka nie była tylko w tym roku, lecz także w kolejnym, bo czasy dla emerytów są ciężkie. Panuje drożyzna i jej skutki są szczególnie boleśnie odczuwalne dla seniorów – zaznaczyła kobieta.

Jak wiadomo, świadczeniobiorcy także są za tym, aby czternaste emerytury i renty zostały wprowadzone na stałe. Jaką decyzję podejmie jednak finalnie rząd?