Jānis Vinters jest litewskim motocyklistą, który już niejednokrotnie startował w Rajdzie Dakar. Okazuje się, że w ostatnim czasie kierowca zdecydował się na dość hojny gest, który jest wyrazem jego wsparcia dla Ukrainy.

Ogromny gest wsparcia ze strony litewskiego rajdowca

Jak donoszą media, znany rajdowiec postanowił przekazać swojego pickupa na rzecz strażników walczących o wolność Ukrainy. Rajdowiec jest pewien, że samochód przyda się strażakom, bowiem idealnie nadaje się on do zadań specjalnych. Jest także wyposażony w ramę bezpieczeństwa, która jest montowana w autach wyścigowych. Pojazd posiada także dodatkowe zabezpieczenia.

- Przedzierał się przez piaski Sahary, walczył z kamiennym podłożem w Maroku, przemierzył Libię, Argentynę i Chile – zaznaczył rajdowiec.

Wiele samochód trafiło na Ukrainę w ostatnim tygodniu. Akcja trwa nadal!

Co więcej, sportowiec dodał, że obecnie dopinane są już ostatnie formalności i niebawem auto będzie mogło wyruszyć na Ukrainę.

Warto dodać, że już wcześniej na Ukrainę trafiły samochody z Litwy. Wiele osób zdecydowało się wspomóc naszych wschodnich sąsiadów. W ostatnich tygodniach przekazanych zostało łącznie około siedemdziesięciu pojazdów.