Nie da się ukryć, że to były trudne tygodnie dla Jarosław Gowina. Polityk jest liderem Porozumienia, które jeszcze do sierpnia 2021 roku było koalicjantem PiS w Zjednoczonej Prawicy, jednak po tym czasie doszło do wyjścia partii Gowina z tego zespołu ugrupowań. Teraz, po dłuższej nieobecności,, wywołanej m.in. problemami zdrowotnymi, Jarosław Gowin wraca do polityki i udziela mocnego wywiadu.

Polityk postanowił z rozmowie z TVN24 wyznać, kto jego zdaniem może stać się czwartym koalicjantem PiS w tej chwili. Ma być to ktoś, dzięki któremu Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne w 2019 roku.

Jarosław Gowin jasno o możliwym nowym koalicjancie PiS w Zjednoczonej Prawicy. Polityk nie przebiera w słowach

Jak informuje serwis Wirtualna Polska, w rozmowie z Arlettą Zalewską w TVN24 Jarosław Gowin zdradził wiele tajemnic PiS i samego Jarosława Kaczyńskiego. Gowin przekonywał, że tym, czego lider PiS boi się najbardziej jest utrata władzy i związane z tym konsekwencje polityczne, wizerunkowe i osobiste. Kaczyński obawia się bowiem „czasu rozrachunków”, czyli możliwych komisji śledczych czy dochodzeń prokuratorskich.

Z tego powodu, determinacja prezesa PiS do wygrania kolejnych wyborów jest potężna, wręcz chce utrzymać obecna sytuację za każdą cenę.

Gowin wyjawił też, że jeden z maili ujawnionych w aferze „skrzynki mailowej ministra Dworczyka” jest prawdziwy. Mowa o wprowadzeniu wojska na ulice wobec demonstrujących kobiet po orzeczeniu TK w sprawie aborcji. Taki pomysł miał się zrodzić w kierownictwie PiS, jednak zatrzymał go premier Morawiecki, wraz z ministrem Dworczyskiem i właśnie Gowin. Przeciwny miał być też minister kultury, Piotr Gliński.

W tej chwili największy wpływ na Kaczyńskiego mają mieć członkowie prezydium Komitetu Politycznego partii, czyli Jacek Kurski, Adam Bielan i Maciej Łopiński.

- Szczególnie mocna jest pozycja prezesa TVP. Kaczyński wielokrotnie mówił mi, że bez wsparcia telewizji PiS nie wygrałby wyborów w 2019 roku. W kuluarach rządowych czasem żartowano, że Kurski jest czwartym koalicjantem - wyjawił Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin/YouTube @Radio Zet

Jak informował portal "Życie Polska": WIADOMO, JAK PIOTR ŻYŁA SPĘDZA KWARANTANNĘ! SKOCZEK NARCIARSKI UZYSKAŁ POZYTYWNY WYNIK TESTU. WYSZŁO NA JAW, KTO TOWARZYSZY MU W TYM TRUDNYM CZASIE

Przypomnij sobie: NA EKRANY KIN WSZEDŁ FILM „GIEREK”. SYN DAWNEGO PIERWSZEGO SEKRETARZA MA SPORO WĄTPLIWOŚCI WOBEC TEGO, JAK PRZEDSTAWIONO JEGO OJCA. CO SIĘ NIE PODOBA

Portal "Życie Polska" pisał również: PORAŻAJĄCE ZDARZENIA W JEDNYM Z POLSKICH MIAST. RODZICE NIE MIAŁO LITOŚCI DLA SWOJEJ DWUMIESIĘCZNEJ CÓRECZKI. CO DZIEJE SIĘ Z INNYMI ICH DZIEĆMI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BARBARA KURDEJ-SZATAN OTRZYMAŁA LUKRATYWNĄ PROPOZYCJĘ OD TVN. AKTORKA POSTANOWIŁA JEDNAK ODPUŚCIĆ I NIE PRZYJĘŁA DOBREJ OFERTY. DLACZEGO TO ZROBIŁA