Kiedy pokochała go cała Polska miał zaledwie 11 lat. Piotr Kąkolewski jako chłopiec wcielił się bowiem w rolę Mareczka, syna inżyniera Karwowskiego w „Czterdziestolatku”.

Rola przyniosła mu ogromną sławę

Jak podaje portal VIVA! wcześniej młody chłopiec miał za sobą epizodyczną rolę w jednym z odcinków popularnego serialu „Przygody psa Cywila”. Dzięki temu nie czuł żadnej tremy, a przed kamerą zachowywał się wyjątkowo naturalnie.

Później, jako młody chłopiec zagrał także w „Tajemnicy wielkiego Krzysztofa”, „Żółwiu” oraz „Zazdrości i medycynie”. Natomiast równocześnie z rolą w „Czterdziestolatku” był także odtwórcą roli żydowskiego chłopca oraz martwego dziecka w sztuce „Niemcy”.

Warto zaznaczyć, że rola ta przysporzyła mu nieco problemów, bowiem do sztuki musiał mieć skrócone włosy, co mocno nie spodobało się Jerzemu Gruzie – reżyserowi „Czterdziestolatka”. Na całe szczęście znaleziono rozwiązanie tej sytuacji i Piotr Kąkolewski na planie serialu nosił perukę!

Nie wybrał aktorstwa!

Finalnie jednak, jako młody mężczyzna Piotr Kąkolewski uznał, że aktorstwo nie jest jego zawodową drogą. Decyzję o rezygnacji podjął w czasie drogi na plan serialu „Z biegiem lat, z biegiem dni…” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

- Byłem już pełnoletni. Pojechałem do Krakowa na pełnym luzie i nagle zdałem sobie sprawę, ilu ludzi stoi za taką produkcją. Powiedziałem sobie wtedy: w życiu nie zostanę aktorem – wyznał Piotr Kąkolewski podczas wywiadu w „Kulisach sławy”.

Ostatecznie, dobrze zapowiadający się aktor postanowił zostać architektem, jak jego ojciec. Ukończył studia w tym kierunku, a od 1999 roku wraz ze swoim przyjacielem prowadzi pracownię architektoniczną.

Jak informował portal "Życie Polska": NIEOCZEKIWANE SŁOWA KUBY WOJEWÓDZKIEGO. KRÓL TVN-U WYRAZIŁ SWOJE ZDANIE NA TEMAT SYTUACJI ZWIĄZANEJ Z BASIĄ KURDEJ - SZATAN

Przypomnij sobie: TEGOROCZNA ZIMA MOŻE PRZYSPORZYĆ NAM WIELU PROBLEMÓW Z PRĄDEM! RZĄDOWE CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA RADZI JAK PRZETRWAĆ EWENTUALNE AWARIE

Portal "Życie Polska" pisał również: BARBARA KURDEJ-SZATAN TRACI CODZIENNIE POTĘŻNE PIENIĄDZE NA INSTAGRAMIE. AKTORKA MIERZY SIĘ Z KONSEKWENCJAMI SWOJEGO WPISU. ZARABIAŁA WIELKIE SUMY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: JEST REAKCJA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY NA FILMIK OPUBLIKOWANY PRZEZ WOJTKA SAWICKIEGO. CZY GŁOWA PAŃSTWA NEGUJE PROBLEMY OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI