Jak podaje portal Wirtualna Polska, początek października to dla wielu dzieci początek przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej. Jak zaznacza prawo kanoniczne do sakramentu tego może przystąpić osoba, która została wcześniej ochrzczona, a także „używa rozumu”.

Kto może przystąpić do sakramentu?

- Małoletniego, przed ukończeniem siódmego roku życia, nazywa się dzieckiem i uważany jest za nieposiadającego używania rozumu. Po skończonym siódmym roku życia domniemywa się, że posiada używanie rozumu – możemy przeczytać w Kodeksie Prawa Kanonicznego.

Jak doskonale wiemy, w Polsce do Pierwszej Komunii Świętej przystępują dzieci uczęszczające do drugiej lub trzeciej klasy szkoły podstawowej. Jak wskazuje Episkopat Polski dziecko, które przygotowuje się do przyjęcia sakramentu powinno regularnie uczestniczyć w niedzielnych nabożeństwach, a także w Drodze Krzyżowej, różańcu czy nabożeństwach majowych.

Rodzice są oburzeni!

Co więcej, to do proboszczy poszczególnych parafii należy sprecyzowanie tego, jak będą wyglądać przygotowania do przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Jak się okazuje, w wielu parafiach duchowni nakładają na dzieci ogromną ilość obowiązków.

W jednej z parafii mieszczącej się w powiecie międzyrzeckim dzieci muszą znać jedenaście modlitw oraz uczestniczyć w każdej niedzielnej mszy, w parafii znajdującej się nieco dalej przygotowujący się do przyjęcia sakramentu muszą umieć już ponad dwadzieścia modlitw, a dodatkowo obowiązkowo muszą pojawić się w kościele cztery razy w tygodniu! To dość spore wymagania dla tak małych dzieci!

Nie da się ukryć, że rodzice są oburzeni takimi wymaganiami i wiele z nich twierdzi, że jeśli faktycznie takie zasady będą bezwzględnie przestrzegane przez księży i duchowni nie będą chcieli iść na ustępstwa, to wielu rodziców zrezygnuje z uczestnictwa ich dzieci w przygotowaniach do Pierwszej Komunii Świętej, a także i przyjęcia sakramentu.

Jak informował portal "Życie Polska": TO ZASKOCZENIE DLA WIELU BRYTYJCZYKÓW. WYSZŁA NA JAW PRAWDA NA TEMAT NAJSTARSZEGO SYNA KSIĘŻNEJ KATE I KSIĘCIA WILLIAMA

Przypomnij sobie: URZĄD SKARBOWY PRZEŚLEDZI WSZYSTKIE TWOJE WYDATKI! POLACY Z WIELKĄ NIECHĘCIĄ PATRZĄ NA NOWE PRZEPISY, KTÓRE MAJĄ WEJŚĆ W ŻYCIE JUŻ NIEBAWEM

Portal "Życie Polska" pisał również: MOCNE SŁOWA KASI TUSK PODCZAS MANIFESTACJI W WARSZAWIE. CÓRKA DONALDA TUSKA CHCE JAK NAJLEPIEJ DLA SWOICH DZIECI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PORUSZAJĄCE DONIESIENIA O UWIELBIANYM PRZEZ POLAKÓW AKTORZE. WIADOMO, JAK DZIŚ CZUJE SIĘ KRZYSZTOF GLOBISZ. O STANIE ARTYSTY OPOWIEDZIAŁA ANNA DYMNA