Jak doskonale wiemy, już od stycznia przyszłego roku ma wejść w życie Polski Ład. Okazuje się, że nowe przepisy wprowadzą zmiany nie tylko w wysokości kwoty wolnej od podatków, ale spowodują dużo więcej zmian.

Polacy nie są zadowoleni!

Portal Super Biznes podaje, że jedną ze zmian przewidzianą w Polskim Ładzie jest między innymi integracja terminali płatniczych z kasami fiskalnymi. Przepis ten ma obowiązywać od pierwszego lipca przyszłego roku.

Z jednej strony jest to udogodnienie dla sprzedawców, którzy wreszcie nie będą musieli ręcznie wpisywać kwoty do zapłaty na terminalu. Jednak nie jest brak także minusów tego przepisu. Jednym z nich jest bowiem to, że wszystkie informacje na temat transakcji przeprowadzonych na terminalu natychmiast wpływać będą do Krajowej Administracji Skarbowej.

Eksperci uważają, że taki przepis spowoduje, że Urząd Skarbowy będzie mógł dokładnie wnikać w to ile Polacy przeznaczają na zakupy danych dóbr, co może być nieodzownym elementem wykorzystywanym w postępowaniach podatkowych. Ministerstwo Finansów zaprzecza jednak, aby takie praktyki miały mieć miejsce.

Gdzie leży prawda?

- Dane gromadzone w repozytorium to są dane zanonimizowane, a kwestia integracji rozwiązań płatniczych z rozwiązaniami fiskalnymi nic nie zmienia w tym zakresie. Do repozytorium trafiają wyłącznie informacje o charakterze transakcji (płatność gotówkowa lub bezgotówkowa), a nie dane płatnika – informuje Ministerstwo Finansów.

Czy faktycznie Urząd Skarbowy nie będzie pozyskiwał zbyt dużej ilości informacji na temat naszych transakcji? Czy może już od lipca Polacy zdecydowanie rzadziej będą korzystać z płatności bezgotówkowych?

Jak informował portal "Życie Polska": SYTUACJA BOGUMIŁY WANDER CORAZ TRUDNIEJSZA. DAWNA GWIAZDA TELEWIZJI PUBLICZNEJ SKOŃCZYŁA WŁAŚNIE 78 LAT. DZIENNIKARKA NIE ROZPOZNAJE UKOCHANEGO MĘŻA

Przypomnij sobie: JAK MIESZKA KAMIL STOCH? MISTRZ Z ZĘBU ZBUDOWAŁ DLA SIEBIE I ŻONY NIESAMOWITY DREWNIANY PAŁAC. DOM SKOCZKA ROBI WRAŻENIE NA WSZYSTKICH. CO ZA POMYSŁ

Portal "Życie Polska" pisał również: EWA KRAWCZYK WYSZŁA Z NOWĄ OFERTĄ DO SYNA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA. JEJ PROPOZYCJA MA BYĆ POWALAJĄCA. IGOR KRAWCZYK OD RAZU RIPOSTOWAŁ POMYSŁ MACOCHY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PORUSZAJĄCE DONIESIENIA O UWIELBIANYM PRZEZ POLAKÓW AKTORZE. WIADOMO, JAK DZIŚ CZUJE SIĘ KRZYSZTOF GLOBISZ. O STANIE ARTYSTY OPOWIEDZIAŁA ANNA DYMNA