Nie da się ukryć, że kardynał Stanisław Dziwisz jest do dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego Kościoła Katolickiego. Będący przez blisko trzy dekady sekretarzem papieża Jana Pawła II hierarcha zapisał się poważnie w historii polskiego duchowieństwa.

Po tym, jak powrócił do Polski z Watykanu został metropolitą krakowskim i podjął wiele ważnych decyzji. To niemal z jego inicjatywy zdecydowano o pochówku zmarłych w katastrofie smoleńskiej Marii i Lecha Kaczyńskich na Wawelu.

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wygląda życie prywatne polskich hierarchów kościelnych, a postać Stanisława Dziwisza od pewnego czasu budzi spore kontrowersje. Od lat wiele mówi się o bogactwie i przepychu w strukturach kościelnych. Jakim samochodem zatem jeździ kardynał Stanisław Dziwisz?

Samochód, którym porusza się Stanisław Dziwisz na wielu zrobi wrażenie!

Jak wyjaśnia serwis O2, kardynał Stanisław Dziwisz nie posiada na własność żadnego samochodu, jednak w razie potrzeby ma do swojej dyspozycji dostęp do limuzyny z kierowcą. Jakim autem jeździ zatem były krakowski metropolita?

To Volkswagen Passatem generacji B8. Sedan niemieckiej produkcji jest w stanie rozpędzić się do „setki” w ciągu zaledwie 7 sekund! Na wielu osobach może to zrobić spore wrażenie.

Informacje o tym, jakim samochodem porusza się kardynał Stanisław Dziwisz po polskich drogach udało się pozyskać „Super Expressowi”. Akurat ten model samochodu jest niezwykle popularny wśród wysokich urzędników, duchownych i wielu polityków.

Za jego zakupem przemawia m.in. zwiększona prywatność dzięki przyciemnianym szybom i wysoki standard wykonania. Ten sedan to model ze średniej półki.

Pojazd, którym porusza się kardynał Dziwisz został wyprodukowany w latach 2014-2019, posiada silnik Diesla o mocy 190 KM i 400 nM, a także automatyczną skrzynię biegów DSG. Maksymalna prędkość jaką może osiągnąć to 224 km/h. Na wtórnym rynku taki Passat w wieku 4-5 lat osiąga ceny w granicach 90 tysięcy złotych.

Volskwagen Passat B8/Youtube @Jarpen Emeletele

Jak informował portal "Życie Polska": PRANIE MATERACA MOŻE BYĆ WYZWANIEM DLA KAŻDEJ PANI DOMU! SĄ JEDNAK SPOSÓB NA TO, ABY TA CZYNNOŚĆ NIE BYŁA TAK UCIĄŻLIWA. ZAJMIE TYLKO KILKA CHWIL

Przypomnij sobie: NIEBYWAŁE INFORMACJE O KSIĘCIU WILLIAMIE TRAFIŁY DO MEDIÓW. CZY NASTĘPCA TRONU MA ZUPEŁNIE INNĄ TWARZ NIŻ OFICJALNA? DO SIECI TRAFIŁA KŁÓTNIA Z BRATEM

Portal "Życie Polska" pisał również: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KUBA WOJEWÓDZKI NIE ZOSTAWIŁ SUCHEJ NITKI NA MAŁGORZACIE ROZENEK-MAJDAN! JAKI BYŁ POWÓD TAKIEJ REAKCJI KRÓLA TELEWIZJI? GWIAZDA ZAREAGOWAŁA NA SŁOWA