Serwis Fakt powiadomił, że kilkadziesiąt przychodni POZ w całej Polsce może czekać utrata kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia! Okazuje się, że może się tak stać już na dniach – od 1 lipca!

Jak do tego doszło? Decyzję w tej sprawie ma ogłosić już w środę sam minister zdrowia, Adam Niedzielski. Przychodnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej czeka kara za udzielanie pacjentom wyłącznie teleporad? Co stanie się z pacjentami w tych placówkach?

1 lipca to data wygasania kontraktów z NFZ< jakie posiadają w całej Polsce przychodnie POZ. Ministerstwo chce skontrolować to, co dzieje się w tego typu placówkach. Przy okazji dość mocno dostanie się tym przychodniom, w których udzielano zbyt wielu teleporad w okresie pandemii.

Do dziś w całej Polsce – mimo zniesienia limitów przyjęć i wielu obostrzeń – można uzyskać poradę wyłącznie przez telefon. Pacjenci mają dość i wysyłają skargi do NFZ.

Ministerstwo Zdrowia chce odmówić udzielania kontraktu NFZ wielu przychodniom w Polsce. To kara za teleporady! Co stanie się z pacjentami?

Jak ustalił dziennik „Fakt”, sytuacja może dotyczyć nawet kilkudziesięciu przychodni POZ w Polsce! Co stanie się z pacjentami? NFZ nie zostawi ich samym sobie – uzyskają możliwość zapisów do lekarzy w innych lecznicach blisko miejsca zamieszkania.

Decyzja ministra zdrowia jest naprawdę ostra, ale wynika z analizy danych wynikających z badań przychodni POZ, które resort zlecił NFZ w ostatnim czasie. Mają być one mocno niepokojące.

„Są podmioty, które tylko i wyłącznie świadczą teleporadę i w katalogu usług wykazywanych w sprawozdawczości nie mają tradycyjnych porad […]. Nie mogę akceptować sytuacji, kiedy jest tak ogromne ograniczenie dostępności do lekarzy” – zapowiedział Adam Niedzielski.

Resort zdrowia ma plan zmiany systemu rozliczeń z NFZ. W sytuacji, w której lekarz przyjmie większą liczbę pacjentów w tradycyjny sposób, otrzyma za to większą pulę pieniędzy.

Jak informował portal "Życie PL": FANI „RANCZA” NIE POZNAJĄ POSTERUNKOWEGO STASZKA. ARKADIUSZ NADER ZMIENIŁ SIĘ NIEMAL CAŁKOWICIE. DO SIECI TRAFIŁO NAJNOWSZE ZDJĘCIE LUBIANEGO AKTORA

Przypomnij sobie: FANI PIŁKI NOŻNEJ ZUPEŁNIE SIĘ TEGO NIE SPODZIEWALI. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS MŁODEGO I ZAPOWIADAJĄCEGO SIĘ PIŁKARZA. KIBICE SKŁADAJĄ SETKI KONDOLENCJI

Portal "Życie PL" pisał również: SZYKUJĄ SIĘ TOTALNE ZMIANY NA BRYTYJSKIM DWORZE KRÓLEWSKIM? INICJATOREM MA BYĆ KSIĄŻĘ KAROL. CHODZI O TYTUŁY KSIĄŻĘCE. W GRĘ WCHODZĄ DUŻE PIENIĄDZE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ZADZIWIAJĄCA SYTUACJA W POLSKIEJ SZKOLE. RODZICE NIE MOGLI UWIERZYĆ WŁASNYM USZOM. CHODZI O NAGRODY NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO. DECYZJA DYREKCJI POWALA