Jak podaje portal Pomponik, wiele wskazuje na to, że Telewizja Polska zostanie ukarana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w związku z zareklamowaniem imprezy sylwestrowej, która 31 grudnia 2021 roku odbyła się w Zakopanem.

TVP może słono zapłacić!

Jak się okazuje, podczas emisji Wiadomości w dniu 29 oraz 31 grudnia, wyemitowany został spory materiał na temat zbliżającego się „Sylwestra Marzeń z Dwójką”. Jak donosi Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji, materiał ten nie był samą zapowiedzią imprezy, ale zawierał materiały promocyjne, a dodatkowo użyte zostało logo sponsora oraz mówiono o "Najlepszej imprezie sylwestrowej w Europie".

Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji poinformowała o wielu naruszeniach, których dopatrzyła się podczas analizy materiału. Mowa tutaj między innymi o ukrytym przekazie handlowym czy też zaniechania przekazania informacji Polakom, w zamian za obszerne materiały promujące imprezę.

Materiał promocyjny nie powinien zajmować ponad połowy programu informacyjnego!

- Nie miałem wątpliwości, że doszło tutaj do poważnych naruszeń przepisów ustawy. Główna audycja informacyjna TVP zamiast informować o najważniejszych wydarzeniach w kraju i na świecie, większość czasu poświeciła na promocję własnej audycji rozrywkowej, pomijając naprawdę istotne dla społeczeństwa informacje – zaznaczył Krzysztof Luft, zasiadający w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, podczas rozmowy z portalem Wirtualnemedia.pl.

Jak zatem zakończy się sprawa i czy faktycznie Telewizja Polska zapłaci karę za materiał, który ukazał się w serwisie informacyjnym?

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": ZASKAKUJĄCA SYTUACJA NA ANTENIE POLSAT NEWS. DZIENNIKARZE POSTANOWILI WYKORZYSTAĆ SŁOWA AMBASADORA ROSJI W POLSCE PRZECIW NIEMU. CZY BĘDZIE ODPOWIEDŹ

PRZYPOMNIJ SOBIE: EMERYCI I RENCIŚCI MAJĄ SZANSĘ NA DODATKOWE SPORE PIENIĄDZE! WIADOMO JUŻ, KTO MOŻE LICZYĆ NA SOLIDNY ZASTRZYK GOTÓWKI. TRZEBA SPEŁNIAĆ PEWNE WARUNKI

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU