Całkiem nowe informacje dotyczące świadczeń na dziecko, które były wyczekiwane już od bardzo dawna właśnie zostały oficjalnie potwierdzone. 12 tysięcy złotych na dziecko już niebawem trafi do każdego rodzica. Niedługo będzie można składać wnioski! Komu przysługuje owe świadczenie?

Jak powszechnie wiadomo, świadczenia pieniężne przyznawane na dzieci, które zostały wprowadzone w Polsce kilka lat temu od samego początku wzbudzają skrajne emocje – pewna grupa Polaków jest niezmiernie wdzięczna rządzącym, inni zaś mają zupełnie odmienne zdanie uważając, że jest to niepotrzebne rozdawanie pieniędzy.

Okazuje się, że rządzący nie zamierzają zakończyć Programu 500 Plus, a wręcz przeciwnie, już wkrótce rodzice dzieci mogą otrzymać jeszcze większą kwotę.

12 000 na dziecko możliwe już od stycznia!

Jakiś czas temu rządzący poinformowali, że niebawem rodzice dzieci w wieku od 12 do 36 miesiąca życia otrzymają jednorazową pomoc finansową w wysokości 12 tysięcy złotych. Warunkiem jest, że owi rodzice mają co najmniej dwójkę dzieci, lecz to drugie już nie musi być w wieku do 3 lat, co więcej, może być już dorosłe i samodzielne.

Rodzice będą mogli mieć ową kwotę wypłacaną w ratach 500 zł miesięcznie przez dwa lata bądź 1000 złotych miesięcznie przez rok. Od stycznia 2022 będzie można składać wnioski.