Jak podaje portal "Jastrząb Post", na łamach tygodnika "Wprost" opublikowano listę czterdziestu najbogatszych w Polsce rodzin, czyli spokrewnionych ze sobą osób, które wspólnie prowadzą firmę o łącznej wartości nawet kilkunastu miliardów złotych.

Na pierwszym miejscu uplasowali się kojarzeni przez wszystkich faworyci - Dominika i Sebastian Kulczykowie wraz z matką Grażyną, którzy odziedziczyli majątek po zmarłym ojcu, Janie Kulczyku o wartości 17,1 miliardów złotych.

We "Wproście" czytamy o szczegółach ich biznesu:

Dzięki poszukiwaniom ropy, gazu, rud żelaza, miedzi i złota praktycznie na całym świecie: od Azji, poprzez Afrykę i Amerykę Południową trafił na orbitę globalnych inwestorów. Mimo wszystko ciągle pozostawał w nim sentyment do krajowych interesów, jak udział w prywatyzacji chemicznego Ciechu. Jan Kulczyk zmarł 29 lipca 2015 w wiedeńskim szpitalu AKH. Dziś w rodzinie działa już czwarte pokolenie biznesowe: syn Sebastian i córka Dominika.

Kto zajął dalsze miejsca w rankingu? Na podium znaleźli się bracia Tomasz i Wojciech Biernaccy z majątkiem o wartości 13,7 miliardów złotych i znany producent telewizyjny i założyciel stacji Polsat - Zygmunt Solorz wraz z dziećmi: Tobiasem, Piotrem i Aleksandrą. Oni natomiast mogą pochwalić się zgromadzoną sumą 13,6 miliardów złotych, czyli niewiele mniejszą od poprzedników.

Myślicie, że w najbliższych latach w rankingu pojawią się nowe nazwiska? Póki co te zajmują stałe miejsca.

To również może Cię zainteresować: Małgorzata Rozenek Miała Dość Kampera I Chciała Iść Do Hotelu. Jednak Zmieniła Zdanie. Dlaczego

Zobacz także: Morawiecki I Jego Wielkie Obietnice. Czy Każdy Polak Skorzysta Z Nowego Ładu