Michał Szpak już od ponad dekady wzbudza w Polakach skrajne emocje. Kiedy w 2011 roku młody wokalista zgłosił się do programu "X-Factor", natychmiastowo wzbudził ogromne kontrowersje swoim nietypowym wyglądem. Długie włosy, pomalowane paznokcie, makijaż i odważne kreacje sprawiły, że Michał wsławił się jako jedna z najbarwniejszych postaci polskiej popkultury.

Przy tym wszystkim nie można mu jednak odmówić oszałamiającego talentu. Jego wykonanie utworu Czesława Niemena pt. "Dziwny jest ten świat" wywołało wśród publiczności owacje na stojąco, a jego późniejsze autorskie utwory spotykały się z ogromnym uznaniem słuchaczy.

Wygląda jednak na to, że swoją odwagą Michał w końcu zraził do siebie wielu Polaków. Zrobił coś, czego wielu może mu już nie wybaczyć... Czego dopuścił się wokalista?

To był dla internautów cios poniżej pasa

Chociaż pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu muzykom, to po wielu miesiącach nieobecności na scenie Michał Szpak powraca ze zdwojoną siłą. Podczas Polsat SuperHit Festiwal 2021 zaprezentował on swój nowy utwór pt. "Hiob", a w jego mediach społecznościowych stale promowana jest zbliżająca się trasa koncertowa, której głównym hasłem jest "Freedom" ("Wolność").

"Zapraszając na koncerty w ramach trasy „Freedom”, Michał Szpak promuje idee wolności, miłości i otwartości. Od samego początku kariery swoboda wyrażania była kluczowym aspektem twórczości wokalisty" - napisano we wpisie promującym trasę.

Wielu osobom nie do końca spodobał się jednak sposób, w jaki Michał postanowił zareklamować swoje koncerty. Zaprezentował on bowiem zupełnie nowy wizerunek - przedstawia on wokalistę pozującego z nagą klatką piersiową oraz narysowanym na czole trzecim okiem. Za tło służy mu wielokolorowa aureola, a na jego szyi pojawił się wisiorek z krzyżem.

fot. Adria Art
fot. Adria Art

Internauci dopatrują się w tym wizerunku nawiązań do postaci Jezusa Chrystusa, co nie spodobało się wielu religijnym Polakom. W odpowiedzi na reklamę trasy pojawiło się wiele komentarzy dotyczących tego, iż Szpak tym razem zdecydowanie przesadził, a jego nowy wizerunek jest wręcz... profanacją.

Wokalista póki co nie odniósł się jednak do tych zarzutów. Czy weźmie sobie do serca uwagi internautów, czy może postanowi wypromować swoją nową płytę na kontrowersji?

Zobacz także: Te polskie gwiazdy obchodzą w tym roku 90. urodziny. Pomimo swojego wieku wciąż są młodzi duchem i wręcz promienieją

Może cię zainteresować: Dla tych ikon "Tańca z gwiazdami" czas stanął w miejscu. Jak wyglądają teraz uczestnicy 1. edycji programu? Po latach wciąż sprawiają wrażenie

Pisaliśmy również o: Czy Monika Olejnik mogła poczuć się urażona? Zaskakujące zachowanie posła Bartłomieja Sienkiewicza