Ostatni rok nie był łaskawy dla najstarszych członków polskiego społeczeństwa. Pandemia koronawirusa sprawiła, że dosyć wysoka średnia życia Polaków drastycznie się zmniejszyła. Wśród polskich gwiazd jest jednak dużo osób, które nic sobie nie robią z tych statystyk i w tym roku osiągnęły już 90. rok życia! Kto znalazł się wśród nich?

Ignacy Gogolewski

Studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie otworzyły aktorowi drogę do wielkiej kariery. Po tym jak w 1953 roku odebrał dyplom, grywał w najbardziej kultowych polskich produkcjach - wcielił się m.in. w rolę Sekretarza w spektaklu "Lalka" czy Gustawa w spektaklu "Dziady". Można go było zobaczyć również na szklanym ekranie w różnorakich filmach i serialach. Przez jakiś czas sam zajmował się także reżyserią.

fot. East News
fot. East News

Anna Milewska

Początkowe zawodowe aspiracje Milewskiej były zupełnie inne, niż wskazują jej osiągnięcia - ukończyła ona studia na Wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie zatrudniła się w Muzeum Narodowym. Jakiś czas później zaczęła jednak próbować swoich sił w aktorstwie i po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie rozpoczęła się jej prawdziwa kariera. Na ekranach można było zobaczyć ją m.in. w takich produkcjach jak "Lalka", "Kogel-mogel" czy "Siekierezada", a także w serialu "Złotopolscy", który przyniósł jej największą rozpoznawalność.

fot. Akademia Polskiego Filmu
fot. Akademia Polskiego Filmu

Zdzisław Kuźniar

Aktor 90 lat skończy już pod koniec lipca. Jego wkład w polską kinematografię jest niezaprzeczalny - widzowie mogą kojarzyć go z kilkudziesięciu filmów i seriali, wśród których znalazły się m.in. "Janosik", "Świat według Kiepskich" czy "Na dobre i na złe". Po raz ostatni aktywny zawodowo był w 2014 roku, kiedy to odegrał rolę ojca oskarżonej w serialu "Prawo Agaty".

fot. Fototeka
fot. Fototeka

Fani mają nadzieję, że ich ulubieńcy jeszcze przez długi czas będą przynosić Polakom powody do dumy!

Zobacz także: Wiceminister rozwoju, pracy i technologii ujawnia plany rządu. Czy czeka nas czwarty lockdown

Może cię zainteresować: Czy Monika Olejnik mogła poczuć się urażona? Zaskakujące zachowanie posła Bartłomieja Sienkiewicza

Pisaliśmy również o: Księżna Kate złamała zasady obowiązujące na Wyspach Brytyjskich? Tą informacją fani rodziny królewskiej byli kompletnie zaskoczeni