Jak przypomina portal "Jastrząb Post", Jacek Kurski w 2016 objął stanowisko prezesa TVP. Wcześniej był posłem i europosłem. Jeden z portali sprawdził, jakim majątkiem może się pochwalić Jacek Kurski.

Jacek Kurski prezes TVP

Jacek Kurski z pewnością robi wszystko, żeby przyciągnąć przed ekrany jak największą liczbę widzów. Z jego inicjatywy na antenie pojawiło się wiele produkcji, które widzowie po prostu pokochali. Jedną z nich jest serial historyczny "Korona królów", czy wznowione i odświeżone "Koło fortuny".

Jego prezesura to też duże roszady personalne. To właśnie za jego kadencji z TVP zniknął Robert Janowski, a jego miejsce w programie "Jaka to melodia" zajął najpier Norbi, a potem Rafał Brzozowski. Już od jakiegoś czasu spore zainteresowanie budzi nie tylko zawodowa działalność Kurskiego, ale również jego życie prywatne. Jacek Kurski ożenił się i przywitał z 47-letnią żoną Joanną ich pierwsze wspólne dziecko - córkę Annę Klarę.

Jacek i Joanna Kurscy z córeczką/YouTube @Najnowsze wiadomości 24 h
Jacek i Joanna Kurscy z córeczką/YouTube @Najnowsze wiadomości 24 h
Jacek i Joanna Kurscy z córeczką/YouTube @Najnowsze wiadomości

Majątek Jacka Kurskiego

Jacek Kurski pełni ważną funkcję w instytucji państwowej, nic więc dziwnego, że kwestia jego majątku budzi powszechne zainteresowanie. Majątki takich osób można poznać dzięki składanym co roku sprawozdaniom finansowym. Dziennikarze "Wirtualnej Polski" przeanalizowali sprawozdania składane przez TVP w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz dane z ogólnodostępnego rejestru Elektronicznych Ksiąg Wieczystych.

Wynika z nich, że w 2016 roku Jacek Kurski miał zarobić 304 tys. zł. Rok później kwota ta wzrosła do 333 tys. zł. Poseł Adam Szłapka (Koalicja Obywatelska) wskazywał, że w latach 2016-2020 Kurski zarobił ponad 2,7 mln zł - takie dane miał uzyskać od TVP.

Jacek i Joanna Kurscy/YouTube @ Health & Fitness
Jacek i Joanna Kurscy/YouTube @ Health & Fitness
Jacek i Joanna Kurscy/YouTube @Health &Fitness

Prezes TVP posiada również kilka nieruchomości. Jedną z nich jest leśniczówka Danielówka pod Sztumem (woj. pomorskie). Jest również właścicielem posiadłości w dzielnicy Piecki-Migowo w Gdańsku. Kupił również dom w Warszawie wraz z przylegającą do niego działkom (zlokalizowane w dzielnicy Wesoła). Wartość posiadłości to około 1,5 mln zł, dokupionej działki zaś 740 tys. zł.

Łączny majątek Jacka Kurskiego szacowany jest na niebagatelną kwotę 4 mln zł.

Na was też kwota ta robi wrażenie?

To też może cię zainteresować: Lekarze pilnie ostrzegają wszystkich. Popularna metoda oczyszczania zatok jest niebezpieczna. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Były metropolita gdański realizuje się w nowej roli. Wiadomo co robi abp Sławoj Leszek Głódź po sankcjach z Watykanu i jakie dostaje wynagrodzenie

O tym się mówi: Jill Biden zaskoczyła wszystkich. Pierwsza dama dopiekła Melanii Trump. Ostre słowa