Lekarze stanowczo przestrzegają ludzi, aby nie brali udziału w potencjalnie niebezpiecznym trendzie, który polega na wkładaniu ząbków czosnku do nozdrzy.

O co chodzi tym lekarzom, skoro to działa?

Ostrzeżenie pojawia się, gdy 29-letnia Rozaline Katherine opublikowała swoją próbę oczyszczenia zatok czosnkiem się na TikTok, gdzie nagranie szybko stało się wirusowe. W klipie, który od tego czasu zgromadził ponad 4,3 miliona wyświetleń, Rozaline można zobaczyć, jak wkłada ząbki czosnku do nozdrzy. Czeka 10-15 minut, a następnie usuwa je, pozostawiając cieknący nos. „Nie sądziłam, że to naprawdę zadziała, dlatego sfilmowałam to bardziej jako żart” – powiedziała.

@rozalinekatherine

i’m shook lol ##tiktoktaughtme ##thankyoutiktok ##tiktokhacks

♬ Coffee Music - Cafe Music BGM channel

Rozaline nie jest jedynym TikTokerem, który wypróbował ten trend, ale wyniki były różne, ponieważ inny użytkownik znany jako @daniaudas powiedział, że to „ porażka ” po tym, jak czosnek spowodował nieprzyjemne uczucie pieczenia.

Jednak według Shape, lekarze zdecydowanie odradzają wkładanie całych ząbków czosnku do nozdrzy. Neil Bhattacharyya, lekarz ucha, nosa i gardła w Mass Eye and Ear powiedział, że tego typu manerw może mieć nieprzyjemne konsekwencje, w tym kontaktowe zapalenie skóry.

Powiedział: Jeśli zrobisz to wystarczająco dużo, organizm zacznie reagować na oleje eteryczne i chemikalia w czosnku i powodować kontaktowe zapalenie skóry w nosie. „Niektóre ząbki czosnku są naprawdę mocne, a jeśli dostaniesz wystarczającą ilość chemikaliów i olejków do nosa, z pewnością go podrażni”. Bhattacharyya powiedział również, że ci, którzy wierzą, że ta metoda działa, doświadczają „fałszywego poczucia” ulgi.

Chociaż może się wydawać, że działa, reakcja, której doświadczasz, jest po prostu reakcją organizmu na silnie pachnący związek. Zamiast tego sugeruje użycie „bez recepty sprayu sterydowego do nosa”.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Małgorzata Ostrowska-Królikowska wyjawiła prawdę o odejściu Pawła Królikowskiego. Znana przyczyna oraz ważne słowa lekarza

Zerknij: Monika Richardson obawia się, że zostanie bez dachu nad głową? Rozpoczęło się dzielenie majątku przez Zamachowskich