Mimo przysłów mówiących o tym, że „pieniądze szczęścia nie dają” lub „pieniądze rzecz nabyta” każdy z nas stara się powiększać swoje zasoby, aby mieć środki choćby na czarną godzinę. Nie da się jednak ukryć, że artyści – gwiazdy filmu, estrady i nie tylko, jeśli dużo pracują i wykorzystują wiele okazji mogą spać spokojnie, nie martwiąc się o stan konta.

Wiele z nich jednak, aby powiększać swoje zasoby decyduje się często na inwestycje i rozmaite sposoby na pomnażanie pieniędzy. Nie zawsze są one jednak trafione, a zdarza się, że fortuny dosłownie rozpływają się w powietrzu. Co doprowadziło do bankructwa wiele gwiazd? O tym pisze Jastrząb Post.

Gwiazdy, których majątek niemal rozpłynął się w powietrzu. Wiele z nich decyzje finansowe doprowadziły do bankructwa!

Na świecie jest wiele gwiazd, które albo lokują swoje pieniądze w ryzykowne inwestycje bez gwarancji powodzenia bądź też wydaje pieniądze na zbytki i zapomina o tym, że czasem trudno jest ponownie pomnożyć majątek. Wśród nich znajduje się m.in. Nicolas Cage.

Nicolas Cage/Youtube @Adam Lucas

Aktor potrafił w ciągu roku, dzięki rolom w topowych produkcjach zarobić nawet 40 milionów złotych, ale pieni…ądze szybko się rozpływały. Nicolas bowiem jest kolekcjonerem i wydawał potężne sumy na gadżety. W ciągu lat okazało się, że wydał na to… 150 milionów dolarów!

Inną gwiazdą, która potrafiła wydawać wielkie sumy był Michael Jackson. Gwiazdor po śmierci którego długi oszacowano na nawet 500 milionów dolarów, na utrzymanie samego Neverland wydawał nawet po 10 milionów dolarów, był tez właścicielem 75 aut i zdarzało mu się wręczać bardzo drogie prezenty.

Mike Tyson w 2003 roku ogłosił bankructwo, mimo tego, że w życiu zgromadził majątek w wysokości 300 milionów dolarów! Doprowadziło go do tego bardzo wystawne życie. W najgorszym momencie Mike miał mieć nawet 23 miliony dolarów długu.

Wśród innych gwiazd, które przez nieumiejętne zarządzanie finansami doprowadziły się na skraj bankructwa jest m.in. Pamela Anderson, Donald Trump, który trzykrotnie ogłaszał bankructwo, projektant Ralph Lauren czy Rihanna, która będą cu szczytu popularności popadła w ogromne długi przez złego doradcę finansowego.

Grażyna Szapołowska/Youtube @Onet100

Na polskim poletku gwiazdy również lokowały pieniądze w niepewne inwestycje. Grażyna Szapołowska przed laty zainwestowała w branże kosmetyczną i stworzyła markę SZA, która miała w ofercie luksusowe kremy. Jednak przez wygórowane ceny spowodowały, że biznes się nie udał, a aktorka straciła 4 miliony złotych.

Najgłośniejszym polskim bankrutem jest Michał Wiśniewski, który w 2019 roku wyznał, że stracił łącznie 35 milionów złotych przez niepewne inwestycje lub wydawanie na przyjemności.

Jak informował portal "Życie PL": CZY PODWYŻSZENIE WIEKU EMERYTALNEGO W POLSCE JEST JUŻ PEWNE? POLACY NIE MAJĄ Z CZEGO SIĘ CIESZYĆ. ZUS PRZEDSTAWIA WAŻNY ARGUMENT, A POSEŁ PRZESTRZEGA

Przypomnij sobie: DO INTERNETU TRAFIŁO ŚWIADECTWO NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO. JAROSŁAW KACZYŃSKI NIE BĘDZIE ZADOWOLONY Z SYTUACJI? TO WIELE ŚWIADCZY O JEGO LUDZIACH

Portal "Życie PL" pisał również: „ROLNIK SZUKA ŻONY”: ADRIAN BERKOWICZ PRZEŻYŁ NAPRAWDĘ PORUSZAJĄCĄ SYTUACJĘ! WSZYSTKO WYDARZYŁO SIĘ W CIĄGU PIĘCIU MINUT. WIDOK POWALA NA KOLANA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: Z PÓŁEK ZNIKA POPULARNY PRODUKT SPOŻYWCZY. GIS ZDECYDOWAŁ SIĘ WYDAĆ POWAŻNE OSTRZEŻENIE. JEŚLI MAMY TEN ARTYKUŁ W KUCHNI LEPIEJ GO NIE SPOŻYWAĆ