Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o usunięciu ze sklepowych półek popularnego produktu spożywczego. Okazuje się, że w jednej z partii doszło do przekroczenia dopuszczalnego poziomu pestycydów! Chodzi o substancję zwaną chlorpiryfos. Artykuł jest dostępny w sieci sklepów Biedronka!

Mowa tutaj o kaszy gryczanej „Plony Natury”. W jednej z partii produktu eksperci GIS znaleźli przekroczenie dopuszczalnego poziomu pewnego pestycydu. Decyzja GIS w formie oświadczenia w sprawie wycofania kaszy gryczanej ze sprzedaży trafiła na rządowe strony i do mediów społecznościowych.

Kasza gryczana wycofana z sieci Biedronka. Produkt spożywczy ma przekroczoną dopuszczalną normę pestycydu

W komunikacie GIS ujawniono, że chodzi o kasze gryczaną „Plony natury” 4x100 gram o numerze partii 161PLALB21AD214, a data przydatności do spożycia to 08.04.2022 18:49.

Kaszę gryczaną dla Biedronki (Jeronimo Martins Polska S.A.) produkuje Sawex Foods spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Zakład Produkcyjny z Kościerzyny. GIS ostrzega, aby nie spożywać skażonej pestycydem kaszy gryczanej ze wskazanej partii.

Producent i dystrybutor podjęli już działania na rzecz usunięcia skażonej partii produktu z obrotu na terenie sklepów w całym kraju.

Firma Sawex Goods zapewniał, że klienci, którzy zdecydują się oddać produkt wraz z opakowaniem do sklepu otrzymają zwrot pieniędzy. Firma zapewnia jednak, że produkty regularnie przechodzą badania w akredytowanych laboratoriach i w tym roku nie doszło do wykrycia przekroczeń. Producent kaszy zapewnia, że mowa najpewniej o punktowym zanieczyszczeniu partii.

Jak informował portal "Życie PL": WYSTARCZY KILKA PROSTYCH METOD, A MRÓWKI NA BALKONIE ZNIKNĄ W CIĄGU KILKU CHWIL! JAK POZBYĆ SIĘ TYCH OWADÓW? PEWNA SPOSOBY ZNANE PRZEZ NASZE BABCIE

Przypomnij sobie: EDYTA GÓRNIAK ODCHODZI Z „THE VOICE OF POLAND”! WIADOMO JUŻ, KTO ZASTĄPI GWIAZDĘ NA FOTELU TRENERSKIM. TO SPORA NIESPODZIANKA DLA FANÓW PROGRAMU TVP

Portal "Życie PL" pisał również: ROBERT LEWANDOWSKI MIAŁ POTĘŻNY PROBLEM W TRAKCIE MECZU POLSKA – SZWECJA? PIŁKARZ PRZYZNAŁ SIĘ DO KŁOPOTÓW. WYZNANIE WRĘCZ ZAMUROWAŁO POLSKICH KIBICÓW

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SMUTNE WIEŚCI DLA FANÓW POLSKICH SERIALI. NIE MA JUŻ Z NAMI WYBITNEGO AKTORA. INFORMACJE WŁAŚNIE TRAFIŁY DO MEDIÓW. POJAWIŁY SIĘ LICZNE KONDOLENCJE