Księżna Diana była uwielbiana nie tylko przez Brytyjczyków. Za sprawą małżeństwa z księciem Karolem poznał ją cały świat.

Wielu nazywało ją „królową ludzkich serc”. Los innych nie był jej obojętny i chętnie pomagała chorym i potrzebującym ludziom.

Wspaniała wiadomość prosto z rodziny królewskiej

Okazuje się, że w rodzinie Spencerów znana była nie tylko księżnej Diana. Krewny Lady Di, ksiądz George Spencer, swoimi czynami zasłużył sobie na beatyfikację.

Mężczyzna urodził się w 1799 roku w Londynie, a w 1824 roku przyjął święcenia kapłańskie. Początkowo należał do kościoła anglikańskiego, jednak katolicyzm był mu bardzo bliski.

Książę Karol i księżna Diana/ YouTube @National Geographic
Książę Karol i księżna Diana/ YouTube @National Geographic

Jakiś czas później George nawrócił się na katolicyzm i został członkiem zakonnego zgromadzenia pasjonistów. Jego nowe imię brzmiało "Ignacy od świętego Pawła".

Chodzi o krewnego księżnej Diany, księdza George Spencer

Zakonnik George Spencer modlił się w intencji nawrócenia Anglii. Duchowny pragnął, by narodowym wyznaniem Brytyjczyków był katolicyzm.

George Spencer zmarł w 1864 roku. Obecnie papież Franciszek zdecydował, że ksiądz George Spencer będzie ogłoszony błogosławionym.

Jak wskazano w procesie beatyfikacyjnym, za wstawiennictwem George’- Spencer’a dokonał się cud, który musi być jeszcze uznany przez Watykan. Duchowny był dla księżnej Diany prapraprawujem.

To również może Cię zainteresować: CZTERDZIEŚCI LAT TEMU KSIĄŻĘ KAROL OŚWIADCZYŁ SIĘ DIANIE. NA JAW WYSZŁY ZASKAKUJĄCE FAKTY DOTYCZĄCE TEJ NIEZWYKŁEJ CHWILI

Portal „Życie” pisał również o: POWÓD PRZEPROSIN EWELINY PRZEZ DANUTĘ MARTYNIUK BYŁ ZUPEŁNIE INNY NIŻ TEN OFICJALNY? NOWE USTALENIA JEDNEGO Z DZIENNIKÓW, NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ

Jak informował również portal „Życie”: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA UCZCIŁA PAMIĘĆ O MĘŻU. FANOM POLAŁY SIĘ ŁZY, TO OGROMNE WZRUSZENIE, PAMIĘĆ O PAWLE KRÓLIKOWSKIM NIGDY NIE ZGAŚNIE