Jak podaje portal "Parenting", płytki łazienkowe przy czyszczeniu nie sprawiają większego problemu, wystarczy je przetrzeć. Niestety fugi sprawiają znacznie więcej problemów. Niedoczyszczone mogą oszpecić każdą, nawet najpiękniej urządzoną łazienkę. Na szczęście są proste i skuteczne sposoby czyszczenia fug, bez konieczności stosowania drogich środków chemicznych.

Proszek do prania

Jak się okazuje, proszek do prania z powodzeniem można wykorzystać do czyszczenia fug. Zawarte w proszkach środki wybielające sprawdzą się przy odświeżaniu fug i to bez konieczności szorowania.

Proszek do prania należy wymieszać z odrobiną wody, do wytworzenia się piany. Pianę następnie należy rozprowadzić na fugach i pozostawić ją tam na 2-3 godziny. Po upływie tego czasu należy przetrzeć fugi mokrą ściereczką.

Proszek do prania/Pixabay
Proszek do prania/Pixabay
Proszek do prania/ Pixabay

Kreda

Do odświeżenia fug można również wykorzystać kredę w białym kolorze. Kredę należy wymieszać z wodą, tak aby powstała papka. Następnie nanosimy ją na fugi. Taki zabieg pozwoli przywrócić im ich dawną biel.

Ocet

Przy czyszczeniu fug, jak i wielu innych powierzchni w naszym domu, dobrze sprawdzi się ocet. Jeśli na fugach pojawi się pleśń, wystarczy zaaplikować w to miejsce ocet i pozostawić go aż do wyschnięcia.

Dzięki octowi pozbędziemy się nie tylko śladów pleśni, ale przy regularnym jego stosowaniu, unikniemy ponownemu jej pojawieniu się.

Świeczka

Wyczyszczenie fug to jedno, utrzymanie w czystości to drugie. Chcąc zaoszczędzić sobie czasu przy czyszczeniu fug warto przecierać je świecą. Wosk nie tylko zapobiegnie osadzaniu się brudu na fugach, ale także zabezpieczy je przed działaniem wilgoci, której w łazience nie brakuje.

Świece/Pixabay
Świece/Pixabay
Świece/ Pixabay

A wy, jakie macie sposoby na czyszczenie fug?

To też może cię zainteresować: Nigdy nie wyrzucaj skórek pomarańczy oraz jabłek. Możesz z nich zrobić środki czystości. Efekt powala

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Bardzo trudne chwile w życiu Marcina Wrony. Znany dziennikarz jest pogrążony w żałobie. Z Polski napływają kondolencje

O tym się mówi: To już pewne! Ola Kwaśniewska przekazała wspaniałą wiadomość. Spływają pierwsze gratulacje