Oto lista kwiatów, warzyw i owoców, które możesz zasiać i uprawiać w marcu, by cieszyć się nimi później. Prace ogrodowe odprężają, więc w obecnych czasach odosobnienia mogą nam pomóc.

To idealny moment, aby założyć rękawice ogrodnicze i przesadzić rośliny domowe lub zacząć świeżo z nowymi nasionami na zewnątrz

Tak czy inaczej, marzec to czas, aby zacząć odmładzać ogród na świeżym powietrzu, aby zbiory były gotowe do połowy wiosny lub wczesnego lata.

Buraki

Zdrowo i smacznie, najlepszy czas na sadzenie buraków jest właśnie teraz. Zbiorą się szybko, zostawiając nas z ucztą wczesnego lata. Ponadto wiadomo, że buraki obniżają ciśnienie krwi, zwalczają stany zapalne i są bogate w składniki odżywcze i błonnik.

Brokuły

Jedno z naszych ulubionych warzyw, brokuły, to potęga składników odżywczych. Zawiera witaminę K, witaminę C, błonnik i kwas foliowy. Ta uprawa w chłodne dni może kiełkować w glebie o temperaturze nawet 4 stopni Celsjusza. Pamiętaj jednak, aby gleba była mokra, ponieważ ta roślina jest spragniona.

Kapusta

Niezależnie od tego, czy jest liściasta, czy idealnie fioletowa, to jednoroczne warzywo jest idealne na niższe temperatury. Szkodniki uwielbiają kapustę, więc miej ją na oku. Spróbuj użyć naturalnych metod repelentów zamiast szkodliwych chemikaliów, aby Twoja kapusta była zdrowa i bezpieczna.

Marchew

Po co sadzić pomarańczowe marchewki, skoro można wybierać z całej tęczy? Wybierz spośród fioletowego, czarnego, czerwonego, białego lub żółtego. Marchew jest nie tylko dobra dla wzroku, ale także jedną z najlepszych roślin zmniejszających ryzyko chorób układu krążenia.

Sałata

Ta prawdziwie zimna roślina jest w rzeczywistości zahamowana przez wysokie temperatury. Idealna do ogrodów wczesnowiosennych, sałata wymaga lekkiego podlewania, ponieważ jej liście szybko się rozwijają. I nie zapomnij użyć organicznej ściółki, aby zatrzymać w niej wodę. Gdy prawdziwe liście wyrosną, oznacza to czas, aby zebrać plony, zanim staną się gorzkie i twarde.

Szpinak

Doskonały do ​​sałatek i dodatków, szpinak uwielbia wiosenną pogodę. Ta zieleń jest niezwykle wrażliwa na nadmierne ciepło. Szpinak szybko rośnie, szybko formuje kwiaty i rozwija nasiona.

Cebule

Cebula ma moc zwalczania chorób i wysoką wartość odżywczą, co czyni ją jednym z najzdrowszych warzyw do spożycia. Cebula może znieść wszystkie trudności związane z wczesną wiosenną pogodą. Należy pamiętać, że ta uprawa nie będzie tak owocna, jeśli temperatura spadnie poniżej 2 stopni Celsjusza.

Groch

Groszek słodki, groszek śnieżny i groszek cukrowy są idealne do sadzenia w marcu. Są łatwe w uprawie i pyszne.

O tym się mówi: Cudowne wieści płynął z rodziny królewskiej. Meghan i Harry nie posiadają się z radości. Czy Meghan spodziewa się dziecka

Zerknij: Znana prezenterka przechodzi trudne chwile. Marcelina Zawadzka została oszukana. O co chodzi