Możesz farbować włosy na wiele sposobów, od zrobienia tego w salonie, z pudełka w domu lub przez tymczasowy spray do farbowania. Tradycyjne farby do włosów mogą jednak zawierać potencjalnie toksyczne i szkodliwe substancje chemiczne, takie jak amoniak lub parabeny. Jednym ze sposobów uniknięcia tych chemikaliów są naturalne farby do włosów pochodzenia ziołowego.

Henna, indygo i inne

Jednak najczęstszymi składnikami naturalnych barwników są henna lub indygo, których stosowanie sięga starożytnych Egipcjan. Po zmieszaniu z indygo, henna może stworzyć gamę odcieni od brązu do czerni.

Te kolorowe ekstrakty działają podobnie jak tymczasowe barwniki i są adsorbowane na powierzchni włosów. Ale podobnie jak inne barwniki roślinne, zabiegi henną są nieco problematyczne przez powstający w trakcie zabiegu bałagan i potrzebę częstego ich ponownego stosowania.

Aby użyć henny do farbowania włosów:

YT

*Wymieszaj około 1/2 szklanki henny z 1/4 szklanki wody.
*Mieszaj mieszaninę, aż będzie całkowicie połączona i będzie miała konsystencję puree ziemniaczanego, w razie potrzeby dodając więcej wody.
*Przykryj miksturę folią i pozostaw na około 12 godzin. (Może być konieczne dodanie większej ilości wody po 12 godzinach, aby można ją było nanieść na włosy).
*Umyj włosy bez kondycjonowania. Załóż opaskę na głowę i nałóż olej podobny do oleju kokosowego wzdłuż linii włosów. Dzięki temu henna nie plami skóry.
*Nałóż pastę na małe części czesanych, wilgotnych włosów, aż wszystkie włosy zostaną pokryte.
*Owiń włosy foliowym czepkiem, zabezpiecz ręcznikiem i pozwól, aby kolor rozwinął się co najmniej dwie godziny (do sześciu) przed ich spłukaniem.
*Płucz jedynie wodą, gdyż szampon zatrzyma proces utleniania mieszanki ziołowej. Proces utleniania nadaje głębi i intensywności kolorowi włosów.
*Nie myj, nie odzywiaj i nie stosuj produktów dostylizacji przez około 24 do 48 godzin po koloryzacji, aby doszło do pełni utleniania barwnika.

Pamiętaj, że henna nigdy nie rozjaśni włosów, zawsze je przyciemni, albo odświeży kolor. Wnikając pod łuski włosów i oplatając ich powierzchnię, składniki ziołowe zawarte w hennie świetnie kondycjonują włosy, nadają im objętości i blasku. Świetnie też stymulują do szybszego wzrostu, pielęgnując skórę głowy.

Co o tym sądzisz?

O tym się mówi: Ta modlitwa służy duchowej mądrości. Warto poznać jej słowa, by mądrość gościła w naszym życiu na co dzień

Zerknij: Janusz Korwin-Mikke opublikował na Facebooku post o niecodziennej treści. Reakcja internautów była ekspresowa. O co chodzi