Istnieje kilka roślin, które częściej można znaleźć w domach, na przykład rośliny pająków. Ale są inne, bardziej unikalne rośliny, które można by rozważyć przywiezienie do swoich domów, które w rzeczywistości mogą być niezwykle toksyczne zarówno dla zwierząt, jak i małych dzieci, zwłaszcza po spożyciu.

Jak zapobiec zatruciu roślinką

YT

Jedną z takich roślin jest roślina Dieffenbachia. Ta roślina jest zwykle znana ze swojego piękna, a zwłaszcza z liści z białymi plamami. Jest również znana jako roślina „teściowa” lub „głupia laska”. To ostatnie "imię" jest szczególnie ważne, ponieważ wiadomo, że po spożyciu Dieffenbachia powoduje drętwienie, pieczenie, obrzęk i wiele innych niepokojących objawów.

Roślina ta zawiera tlenek wapnia, który jest przyczyną większości tych objawów. Dieffenbachia stała się bardziej powszechną rośliną doniczkową ze względu na jej potrzebę cienia. Może to prowadzić do tego, że młodsze dzieci lub zwierzęta domowe będą miały większy kontakt z rośliną niż gdyby znajdowały się na zewnątrz.

Chociaż skutki uboczne spożycia tej rośliny będą najprawdopodobniej łagodne, istnieją znane ciężkie przypadki, szczególnie w razie wystąpienia ciężkiego obrzęku. W tych ciężkich przypadkach może być konieczna hospitalizacja.

Jeśli planujesz mieć tę roślinę w domu, ważne jest, aby upewnić się, że Twoje dziecko wie, że jest bezpieczne. Pamiętaj, aby uczyć swoje dzieci o bezpieczeństwie roślin, w tym o tym, że żucie liści jakiejkolwiek rośliny w domu lub na zewnątrz nie jest bezpieczne, zwłaszcza jeśli nie wiedzą, co to jest.

Zielony nie zawsze oznacza dobry lub zdrowy. W przypadku zwierząt jedynym sposobem na upewnienie się, że roślina jest bezpiecznie od nich oddalona, ​​jest umieszczenie jej w miejscu, w którym masz pewność, że nie mogą jej dosięgnąć. Większość zwierząt, zwłaszcza zwierząt domowych, ma własne sposoby na wpadanie w kłopoty, kiedy chcą, nawet jeśli nie mają na to ochoty, więc jeśli chcesz spróbować mieć Dieffenbachię w domu, możesz chcieć trzymać ją wysoko, gdzie większość zwierząt nie będzie w stanie jej dosięgnąć.

Dieffenbachia to roślina ozdobna i może być rośliną, którą chcesz mieć w domu. Ale jeśli to zrobisz, upewnij się, że jeśli masz dzieci lub zwierzęta, umieszczasz je w miejscu, w którym niebezpieczeństwa związane z tą toksyczną rośliną będą jak najmniejsze. Jeśli masz obawy, lepiej pozostawić tę roślinę poza domem, aby zapobiec niebezpiecznym spotkaniom.

O tym się mówi: Ta modlitwa służy duchowej mądrości. Warto poznać jej słowa, by mądrość gościła w naszym życiu na co dzień

Zerknij: Ile teraz powinno się dać w kopercie młodej parze? Te kwoty wprost pustoszą kieszenie gości