Kamelia to ozdobna roślina doniczkowa, która kwitnie późną zimą i wczesną wiosną. Niestety źle znana jest z tego, że kiepsko znosi zmianę miejsca, wilgotności czy temperatury, a także wymaga specjalnej pielęgnacji.

Roślina pochodzi z terenów Japonii i Chin, a wielu osobom przypomina róże dzięki czemu jest chętnie wybieranym kwiatem na różne romantyczne okazje.

Czego potrzebuje kamelia w doniczce?

Jeśli chcemy hodować kamelię w domu, należy zaopatrzyć się w specjalną ziemię przeznaczoną dla kamelii o kwaśnym odczynie. Doniczka powinna być z kolei postawiona w miejscu, do którego dociera słońce tylko przez parę godzin.

Trzeba ją chronić przed wysokimi temperaturami dlatego w miesiącach zimowych nie powinna być w pobliżu kaloryfera.

kamelia / fot. YouTube: Frau-Doktor
kamelia / fot. YouTube: Frau-Doktor

Czego potrzebuje kamelia w ogrodzie?

Kamelia wymaga ziemi żyznej, próchniczej o lekko kwaśnym odczynie. Powinna być osłonięta od wiatru i w półcieniu.

Nawodnienie powinno być takie same przez cały rok. Z kolei podczas zimowania, roślina potrzebuje temperatury pomiędzy 5 a 10 stopni Celsjusza.

Symbolika kamelii

Kamelia jest niezaprzeczalnie piękną rośliną o ciekawej symbolice. Oznacza ona długowieczność, a jako prezent jest życzeniem zdrowego oraz długiego życia.

Dzięki swojemu podobieństwu do róży, kamelia jest również symbolem miłości i pasji, a ich bukiet podarowany ukochanej osobie oznacza, że uważamy ją za ideał.

Przypomnij sobie: Nie możesz poradzić sobie z uporczywym tłuszczem w Twojej kuchni? Te sposoby mogą okazać się bardzo skuteczne

Portal "Życie PL" pisał również: Kultowy serial powraca, ale bez jednej z głównych bohaterek. Twórcy ujawnili co się stanie z Samanthą z „Seksu w wielkim mieście”

O tym mówi się w Polsce: Co łączy Ewę Bem i Karolaka? Będziecie zaskoczeni! Znana artystka niegdyś podkochiwała się w mężczyźnie

W ostatnich dniach pisaliśmy o: Magda Narożna kolejny raz zaskoczyła swoich fanów. Gwiazda „Pięknych i Młodych” nie boi się pokazać swojego prawdziwego oblicza