Polski napastnik Bayern Monachium cieszył się wielką przewagą nad pozostałymi uczestnikami.

Na najlepszych piłkarzy roku głosują przedstawiciele Stowarzyszenia Niemieckich Dziennikarzy Sportowych. W tym roku zwycięstwo w konkursie zdobył polski piłkarz Robert Lewandowski, który zyskał 276 głosów z 525 możliwych. Dodajmy, że głosowanie prowadzone jest przez magazyn „Kicker”. Teraz zawodnik Bayern Monachium może pochwalić się nowym tytułem – Piłkarza Roku 2020 w Niemczech.

Robert Lewandowski, screen Google

Od początku stworzenia plebiscytu, czyli już 60 lat, to niemieccy piłkarze zdobywali zwycięstwo. Robert Lewandowski, zawodnik Bayern Monachium, jest szóstym zagranicznym piłkarzem, który nosi tytuł Piłkarza Roku w Niemczech.

Przypomnijmy, że do tej pory wśród zagranicznych zwycięzców plebiscytu byli: Ailton w 2004 roku, Franck Ribery w 2008 roku, Grafite w 2009 roku, Arjen Robben w 2010 roku oraz Kevin De Bruyne w 2015 roku.

Robert Lewandowski Piłkarzem Roku 2020 w Niemczech

Robert Lewandowski, screen Google

Głosowanie na Piłkarza Roku 2020 zakończyło się 7 lipca, czyli przed finałem Ligi Mistrzów, podczas którego to Lewandowski popisał się swoimi umiejętnościami. Swoje zwycięstwo w plebiscycie Robert Lewandowski skomentował słowami:

Jestem z tego bardzo dumny. Tym bardziej, że oczekiwania wobec mnie są coraz wyższe i co roku staram się je przekraczać. Ciężko pracowałem na wyniki swoje i całej drużyny, która grała znakomicie zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

To pierwszy taki tytuł w karierze piłkarskiej Lewandowskiego. Wśród dotychczasowych osiągnięć polkiego napastnika znajduje się 8 tytułów mistrza Niemiec i 5 statuetek dla nejlepszego strzelca Bundesligi.

Robert Lewandowski, screen Google

Dodajmy, że koledzy Lewandowskiego z Bayern Monachium zdobyli znacznie mniejszą liczbę głosów. Na Thomasa Muellera zagłosowało 54 osób, a na Joshua Kimmicha – 49 osób.

Do pierwszej piątki weszli:

– Robert Lewandowski (FC Bayern Monachium) - 276 głosów;
– Thomas Mueller (FC Bayern Monachium) - 54 głosy;
– Joshua Kimmich (FC Bayern Monachium) - 49 głosów;
– Kai Havertz (Bayer Leverkusen) - 17 głosów
– Timo Werner (RB Lipsk) - 17 głosów.

Tytuł Trenera Roku 2020 zdobył Hansi Flick, trener Bayernu Monachium.

Jak informował portal „Życie.pl”: Anna Lewandowska pochwaliła się romantycznymi zdjęciami z mężem. Wyglądają uroczo

Przypomnij sobie: Dodatkowe pieniądze dla rodziców. Na jaką kwotę można oczekiwać

Portal „Życie.pl” pisał również: Wyjątkowe właściwości czosnku. Kilka sekretów, które ułatwiają życie