Okazuje się, że rząd już kolejny raz pomyślał o rodzicach! Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal o2, wiele osób może liczyć na dodatkowe wsparcie. Niebawem dostępne będzie nowe świadczenie!

Kto otrzyma świadczenie?

Warto dodać jednak, że nowe świadczenie, którego wysokość wynosić będzie 400 zł, nie będzie przyznawane wszystkim rodzicom. Pomoc jest bowiem kierowana tylko do tych rodzin, które nie otrzymają wsparcia z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego.

Co więcej, jak dodaje portal Fakt, 400 zł nie trafi bezpośrednio do kieszeni rodziców. Świadczenie ma bowiem zagwarantować pomoc w opłaceniu klubu dziecięcego, opiekunki lub też żłobka.

Pieniądze nie zasilą kieszeni rodziców!

Uwaga, te 400 zł nie będzie finansować opłat za wyżywienia dziecka w takiej placówce. Realnie jednak to oznacza, że opłata za żłobek czy klubik będzie dla takiego rodzica o 400 zł niższa – wskazują dziennikarze portalu Fakt.

Oczywiście, aby rodzice otrzymali takie świadczenie niezbędne jest złożenie dokumentów. Wnioski w tej sprawie będzie można składać przez platformę Emp@tia, a pierwsze wypłaty przewidziane są już na kwiecień tego roku.

Nie da się ukryć, że taki zastrzyk gotówki na pewno pomoże wielu rodzinom, które znajdują się obecnie w trudnej sytuacji finansowej.