Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla niemalże wszystkich seniorów. Okazuje się, że już niebawem prawdopodobnie w życie wejdzie nowa ustawa, która zapewniłaby kolejne świadczenie pieniężne dla seniorów. To dobre wieści! Nie dostaną go jednak wszyscy, a niektórzy i to po wypełnieniu odpowiedniego wniosku. Kto zatem może ubiegać się o dodatkowe środki, a także ile będą wynosić?

Jak powszechnie wiadomo, kwestia emerytur, rent czy innych świadczeń wypłacanych dla najstarszej grupy społecznej budzi zainteresowanie, ale i kontrowersje od wielu lat. Wszystko to za sprawą tego, że seniorzy otrzymują zazwyczaj horrendalnie niskie świadczenia, które nie wystarczają na opłacenie podstawowych produktów niezbędnych do życia.

Okazuje się, że już niebawem seniorzy być może otrzymają kolejne świadczenie, które podniosłoby standard ich życia. O czym mowa?

500 plus dla seniorów

Rządzący zaproponowali całkiem nowe świadczenia dla seniorów - byłby to odpowiednik programu 500 plus dla dzieci, lecz z tą różnicą, że nie przysługiwałby każdemu seniorowi.

Taki dodatek do emerytury dostałyby te osoby, które są niezdolne do samodzielnej egzystencji i ukończyły 75 lat. Aby takie świadczenie otrzymywać co miesiąc do końca życia, należy wypełnić wniosek (przy pomocy innej osoby) oraz dostarczyć dokumentację medyczną potwierdzającą stan zdrowia.

Senior / screen ytJAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT