Jak podaje portal o2, w ubiegłą sobotę zorganizowany został happening „Świętej pamięci natura”, który miał wyrazić protest przeciwko wyłączeniu z granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego szczytu Łyśca.

Manifestancji nie dają za wygraną

Podczas manifestacji, protestujący wraz z Matką Naturą, która miała związane ręce, weszli na szczyt Łyśca w Hucie Szklanej. Na samym szczycie wygłoszona została mowa, a następnie doszło do ścięcia głowy Matki Natury, po czym zapalone zostały znicze.

- Wydarzenie jest formą artystycznego, poetyckiego sprzeciwu wobec bezprawia, jakie ma miejsce w odniesienie do Łyśca, który na skutek dziwnych związków i zależności między politykami i Oblatami ma zostać wycięty z granic ŚPN – przekazali członkowie stowarzyszenia MOST.

Czy premier zmieni decyzję?

Co więcej, członkowie uważają, że jeśli faktycznie nowa procedura zostanie wykorzystana do wyłączenia Łyśca ze Świętokrzyskiego Parku Narodowego, to taka sytuacja spotka także inne parki narodowe na terenie naszego kraju.

Zgodnie z decyzją Świętokrzyski Park Narodowy ma zostać zmniejszony o 1,35 hektara i przekazany zakonnikom, którzy ubiegali się o to od dziewięćdziesięciu lat. Decyzję w tej sprawie może zmienić tylko premier Mateusz Morawiecki, który jest odpowiedzialny za złożenie podpisu pod regulacją.

Przeciwny takiemu rozwiązaniu jest między innymi Komitet Biologii Środowiskowej i Ewolucyjnej Polskiej Akademii Nauk. Jak zakończy się sprawa?

Jak informował portal "Życie Polska": JEŚLI MIESZKASZ W JEDNYM Z NAJWIĘKSZYCH POLSKICH MIAST I OPIEKUJESZ SIĘ KOTEM MUSISZ DOPEŁNIĆ TEGO OBOWIĄZKU. W INNYM WYPADKU GROZI OGROMNA KARA

Przypomnij sobie: DOBRE WIEŚCI DLA MILIONÓW POLAKÓW. ZAPADŁA WAŻNA DECYZJA DOTYCZĄCA NASZYCH FINANSÓW. CHODZI O CENY PRĄDU, GAZU I PALIWA. PREMIER WYJAŚNIŁ SZCZEGÓŁY

Portal "Życie Polska" pisał również: DZIŚ ODBĘDZIE SIĘ OSTATNIE POŻEGNANIE ŻORY KOROLYOWA. ŻONA TANCERZA OGŁOSIŁA, CO WYDARZY SIĘ PODCZAS CEREMONII

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NIEPOKOJĄCE WIEŚCI DOTYCZĄCE MONIKI MILLER. WNUCZKA LESZKA MILLERA OD KILKU DNI ZNAJDUJE SIĘ W SZPITALU. LEKARZE ZDECYDOWALI SIĘ PRZEKAZAĆ DIAGNOZĘ