Od niepamiętnych czasów dochodzi do zgrzytów pomiędzy Platformą Obywatelską, a partią Prawo i Sprawiedliwość. Jak się okazuje, nic nie wskazuje na to, aby niebawem sytuacja miała się zmienić.

Donald Tusk nie zamierza odpuszczać!

Jak dowiedzieli się dziennikarze Super Expressu, wszystko wskazuje na to, że już niebawem Donald Tusk zmierzy się z Jarosławem Kaczyńskim. Jak wyjawił Tomasz Siemoniak – wiceszef PO, Donald Tusk zamierza kandydować w wyborach do Sejmu!

– Sądzę, że Donald Tusk wystartuje na posła w Warszawie w najbliższych wyborach parlamentarnych – wyjawił Tomasz Siemoniak podczas rozmowy z dziennikarzami portalu Super Express.

Jak zakończy się starcie największych polityków?

Warto przypomnieć, że Donald Tusk już dwukrotnie pokonał Jarosława Kaczyńskiego. Po raz pierwszy miało to miejsce w 2007 roku, a następnie w 2011 roku. Jednak kiedy to Ewa Kopacz objęła stanowisko znanego polityka, poparcie Warszawiaków dla Platformy Obywatelskiej natychmiast bardzo gwałtownie spadło. Sytuacja odwróciła się jednak, kiedy to w wyborach do Sejmu startowała Małgorzata Kidawa – Błońska.

Jak zatem zakończą się najbliższe wybory do Sejmu i czy Donald Tusk znów pokona Jarosława Kaczyńskiego? Czy Warszawiacy po raz kolejny wyrażą poparcie dla lidera PO?