Wielkimi krokami zbliża się koniec roku, a więc coraz częściej wraca temat waloryzacji świadczeń emerytalnych. Nie da się jednak ukryć, że w obecnym czasie, kiedy inflacja nieustannie rośnie kwestia wysokości świadczeń budzi wiele wątpliwości.

Ile wyniesie waloryzacja?

Jak podaje portal Super Biznes, Narodowy Bank Polski opublikował ostatnio „Raport o inflacji”, w którym to wskazał, że tegoroczna inflacja osiągnie 4,9%, natomiast w przyszłym – 2022 roku będzie to aż 5,8%. Co więcej, w raporcie zaznaczono także, że wzrost wynagrodzeń w 2021 roku ukształtował się na poziomie 8,4%, a w roku przyszłym będzie to 8,2%.

Zgodnie z tymi danymi, dziennikarze portalu Super Biznes postanowili przyjąć wskaźnik waloryzacji emerytur oraz rent na poziomie 6,8%. Zgodnie z tym osoby, które obecnie pobierają świadczenie w kwocie 1025 zł miesięcznie mogą liczyć na jego wzrost o 69,70 zł.

Na oficjalne informacje musimy jeszcze nieco poczekać

Warto jednak zaznaczyć, że rządzący wprowadzając ustawę budżetową nie przewidzieli, że w tym roku inflacja tak mocno poszybuje w górę. Z tego też powodu w ustawie widnieje kwota 10,5 miliarda złotych, co miało zostać przekazane na podwyżki dla świadczeniobiorców. Finalnie wiemy jednak, że kwota ta będzie musiała zostać zwiększona.

Warto jednak zaznaczyć, że ostateczny wskaźnik waloryzacji zostanie podany dopiero w 2022 roku, kiedy to Główny Urząd Statystyczny poda oficjalny wskaźnik inflacji oraz zwiększenia wynagrodzeń.

Jak informował portal "Życie Polska": POJAWIŁY SIĘ NOWE DONIESIENIA O ZAGINIĘCIA IWONY WIECZOREK. TEGO NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. WAŻNE INFORMACJE PODAŁ BYŁY ANALITYK KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI

Przypomnij sobie: MAGDA MOŁEK WYJAWIŁA WIELKĄ TAJEMNICĘ. DZIENNIKARKA ODNIOSŁA SIĘ DO KWESTII WIARY. WYZNAŁA, CO ODRZUCIŁO JEJ OD KOŚCIOŁA. UDZIAŁ MIAŁ W TYM KSIĄDZ

Portal "Życie Polska" pisał również: POLSKA ŻYJE SPRAWĄ CIĘŻARNEJ 30-LATKI. GŁOS ZABRAŁA MATKA KOBIETY, KTÓREJ TRUDNO SIĘ POGODZIĆ Z SYTUACJĄ. PORUSZAJĄCE SŁOWA W PROGRAMIE „UWAGA”

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: EWA KRAWCZYK ZAREAGOWAŁA NA NIEDAWNE WYZNANIE SWOJEGO PASIERBA. SYN KRZYSZTOFA KRAWCZYKA WYJAWIŁ, ŻE ARTYSTA UKRYWAŁ CIĘŻKĄ CHOROBĘ. GDZIE LEŻY PRAWDA