Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Super Express", na wprowadzenie emerytur bez podatku z niecierpliwością czeka wielu seniorów. Od ogłoszenia Polskiego Ładu minęło już trochę czasu, a wciąż brakuje konkretnego planu wprowadzenia w życie rewolucyjnych zmian - wszystko przez brak jednolitego stanowiska obozu władzy w sprawie wprowadzenia Polskiego Ładu.

Emerytura bez podatku zagrożona?

W Polskim Ładzie zapowiedzianym przez premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego znalazła się informacja o podniesieniu kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych, co de facto oznaczało wprowadzenie emerytur bez podatku. Niestety do tej pory nie udało się przedstawić konkretnego projektu wprowadzającego to rozwiązanie.

Seniorka/ Pixabay
Seniorka/ Pixabay
Seniorka/ Pixabay

Na wprowadzenie emerytury bez podatku czeka wielu seniorów w naszym kraju. Dzięki uwolnieniu od podatku, co miesiąc trafiałoby do ich kieszeni więcej pieniędzy. Minister rodziny i polityki społecznej zapowiedziała, że projekt pojawi się razem z przepisami podatkowymi, a więc we wrześniu.

Czas biegnie nieubłaganie, a z doniesień medialnych wynika, że premierowi Mateuszowi Morawieckiemu nie udało się porozumieć w kwestii Polskiego Ładu z koalicjantem, Jarosławem Gowinem. Czy uda się im dojść do porozumienia w tej sprawie? Czas pokaże.

Premier Mateusz Morawiecki/YouTube @Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki/YouTube @Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki/YouTube @Kancelaria Premiera

Zgodnie z przedstawionymi do tej pory założeniami, z podatku zwolnione byłyby świadczenia do 2500 zł. Dla osób pobierających świadczenie w wysokości 1500 zł brutto oznaczałoby to dodatkowe 95 złotych w skali miesiąca.

Myślicie, że rządzącym uda się dojść do porozumienia i wprowadzić emerytury bez podatku?

To też może cię zainteresować: Ceny w nadmorskich restauracjach elektryzują Polaków. Kolejni turyści pokazują paragony. Czy zawsze jest drogo

Zobacz, o czym jeszcze pisalismy w ostatnich dniach: Kondolencje płyną z całego świata. Odeszła znana gwiazda sceny muzycznej. O kogo chodzi

O tym się mówi: Meghan Markle ma sporo za uszami. Kolejny skandal ujrzał światło dzienne. To wszystko miało miejsce w Pałacu! O czym mowa