Jak podaje portal "Super Express", Donald Tusk postanowił wrócić do polskiej polityki i trzeba przyznać, że zrobił to w spektakularnym stylu. Od kilku dni mówi się praktycznie o tym. W trakcie swoich licznych przemówień z ust byłego premiera padło wiele mocnych słów pod adresem polityków Zjednoczonej Prawicy. Jedne z nich dotyczyły Zbigniewa Ziobry, co rozsierdziło ministra sprawiedliwości, który zapowiedział pozew. Czy przeprosiny załatwią sprawę?

Zbigniew Ziobro zapowiada pozew przeciwko Donaldowi Tuskowi

Powrót Donalda Tuska na polską scenę polityczną odbił się szerokich echem. W swoich licznych przemówieniach i wystąpieniach bardzo często uderza w polityków obozu władzy. W jednym ze swoich wystąpień mówił o Zbigniewie Ziobrze. "Minister sprawiedliwości wraz ze swoją żoną oczekują haraczu, bo wsadzą kogoś do więzienia. Co się stało ludzie?" - mówił Donald Tusk.

Na te słowa niemal natychmiast zareagował minister sprawiedliwości oznajmiając na Twitterze, że były premier dopuścił się kłamstwa i zapowiedział złożenie wniosku do sądu w związku z pomówieniem, jakiego miał się dopuścić Tusk.

Do zapowiadanego wniosku odniósł się również Donald Tusk w czasie konferencji prasowej. Były premier wskazywał, że jego słowa odnosiły się do materiału portalu Onet, w którym było wiele dwuznaczności i odniesień do możliwości "powtórki z rozrywki" - a więc "KNF, próbę wymuszania haraczu, aresztowania nie tych, których powinno się aresztować".

Sprawa, do której odnosił się Donald Tusk dotyczyła twórcy funduszu Griffin Real Estate Przemysława Krycha, który został zatrzymany przez CBA w 2017. Prokuratura postawiła mu zarzut korupcji. Z artykułu "Onetu" wynikało, że po wyjściu na wolność miał się do niego zgłosić Adam Hoffman (były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości) z propozycją spotkania ze Zbigniewem Ziobrą i jego żoną. Co ważne Krych nie powiedział w wywiadzie wprost, że minister sprawiedliwości miał wspólnie z żoną oczekiwać od niego haraczu.

Donald Tusk / YouTube: naTemat.pl
Donald Tusk / YouTube: naTemat.pl
Donald Tusk/ YouTube @naTemat.pl

Na koniec swojej wypowiedzi Donald Tusk postanowił poprosić Zbigniewa Ziobro i jego żonę o zrozumienie i wybaczenie, jeśli jego wypowiedź była nieprecyzyjna. Zapewnił, że nie chciał ich dotknąć swoją wypowiedzią.

Myślicie, że Zbigniew Ziobro przyjmie te przeprosiny?

To też może cię zainteresować: PKW odrzuciło sprawozdanie finansowe Szymona Hołowni. Dopatrzono się nieścisłości. Suma jest bajońska. To poważny zarzut

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: O Agacie Kornhauser-Dudzie znów jest głośno. Po raz kolejny oczy wszystkich zwrócone były na pierwszą damę. Z jakiego powodu

O tym się mówi:IMGW ostrzega przed kolejną falą upałów. Temperatury osiągną ponownie powyżej 30 stopni. Czego jeszcze możemy się spodziewać po pogodzie