Jak podaje portal "Goniec", arcybiskup Leszek Sławoj Głódź może cieszyć się nową funkcją, bowiem duchowny został niedawno sołtysem wsi Bobrówka. Na jaw wyszło, ile będzie zarabiał. Okazuje się, że jest to jedynie symboliczny zarobek, ponieważ Głódź za pełnienie tej funkcji otrzyma jedynie... sto pięćdziesiąt złotych. Skromna dieta go nie ucieszy?

Decyzja ta wzbudziła spore kontrowersje, ponieważ według prawa kanonicznego i według wielu przedstawicieli Kościoła Katolickiego duchowny nie może przyjmować żadnych publicznych urzędów, z którymi łączy się udział w wykonywaniu władzy świeckiej.

Jak doszło do tego, że arcybiskup został sołtysem? Poprzez głosowanie mieszkańców tuż po rezygnacji dotychczasowego sołtysa - Edwarda Klisza. Na spotkaniu wyborczym zabrakło wielu uprawnionych do głosowania osób - z trzydziestu sześciu było ich zaledwie dziewięciu. Jednak te dziewięć osoób jednomyślnie wybrało Głodzia na następce poprzedniego sołtysa miejscowości Piaski.

Myślicie, że decyzja ta będzie niosła za sobą jakieś konsekwencje i arcybiskup nie będzie jednak mógł pełnić powierzonej mu funkcji? Złamał bowiem przepisy prawa kanonicznego.

To również może Cię zainteresować: Brat Magdy Gessler Potrzebuje Pieniędzy. Mężczyzna Założył Zbiórkę

Zobacz także: Od Dziś Wchodzą Zmiany Dotyczące Obostrzeń W Polsce. Co Warto Wiedzieć