Jak podaje portal "Goniec", Piotr Ikonowicz, brat Magdy Gessler, wrzucił do sieci post, w którym z trudem prosi o pomoc internautów. Mężczyzna założył zbiorkę, która ma mu pomóc w... pomaganiu innym. To fakt! Ikonowicz bowiem od lat jest działaczem społecznym i pełni funkcję Społecznego Rzecznika Spraw Obywatelskich w ramach Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej.

Brat popularnej restuaratorki stwierdził, że jego działalność społeczna nie pozwala mu na podjęcie żadnej innej pracy zarobkowej, dlatego prosi ludzi o wpłaty. Zebrane pieniądze mają zostać przeznaczone na utworzenie funduszu transportowego niezbędnego do dalszej działalności projektu oraz na pokrycie kosztów życia rodzinnego działacza.

Potrzebuję tych pieniędzy na czynsz, utrzymanie i benzynę. To wraz z zarobionymi dziennikarstwem wierszówkami pozwoli mi utrzymać rodzinę oraz prowadzić dalej pełną parą działalność Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich. Piotr Ikonowicz

Brat Magdy Gessler liczy na to, że internauci będą wpłacać miesięcznie datki, które w sumie wzbogacą go o sześć tysięcy złotych - dwa tysiące na wyżywienie własnej rodziny, cztery tysiące na utworzenie wspomnianego funduszu transportowego.

Mam 24 godziny i dzielę je między sen i pomaganie ludziom. Staram się pomóc jak największej liczbie osób i to wiąże się oczywiście również z dużymi technicznymi kosztami dojazdu, wynajmu lokali, kupna tonerów itd. Oczywiście, jeżeli będziecie wpłacać na mojego Patronite'a, to pomożecie mi pomagać. Nie wymagam od Was, żebyście stanęli u mojego boku i pomagali tak jak ja, ale jedno, co możecie zrobić, to uwolnić mnie od konieczności chałturzenia, żeby te koszty pokryć i żeby jakoś przetrwać pomagając jak najwięcej jak największej liczbie osób. Piotr Ikonowicz

To również może Cię zainteresować: Dziecięce Gwiazdy Telewizji. Jak Dziś Wyglądają i Czym Się Zajmują

Zobacz także: Małgorzata Rozenek Marnuje Jedzenie? Jej Zdjęcia Z Basenu Mówią Wiele