Najnowsze informacje dotyczące koronawirusa właśnie pojawiły się w mediach. Od dziś wchodzą w życie zmiany dotyczące obostrzeń w Polsce. Co takiego się zmieni? Każdy koniecznie powinien o tym wiedzieć!

Jak powszechnie wiadomo, trwająca od ponad roku pandemiczna rzeczywistość na dobre zmieniła naszą codzienność. Mimo iż wiele aspektów życia codziennego zostało przeniesionych do świata cyfrowego, a społeczeństwo szybko przywykło do zmian, to jednak niemalże wszyscy tęsknią za dawną normalnością i brakiem restrykcji sanitarnych.

Od jakiegoś czasu wskaźniki zachorowań w kraju są znacznie niższe, co poskutkowało tym, że kolejne obostrzenia zostają po kolei luzowane. Od dziś, 26 czerwca następuje kolejna zmiana w owych zasadach – co takiego się zmienia?

Zmiany w obostrzeniach

Już od dziś następuje kolejne luzowanie obostrzeń - dotyczy ono głównie możliwości przebywania większej liczby osób hotelach (75% obłożenia), środkach transportu masowego (100% obłożenia), sklepach budowlanych, kasynach oraz siłowniach (1 osoba na 10 mkw).

Ponadto, zmiany zadowolą także miłośników tańca - od dziś otwarte są wszystkie kluby taneczne i dyskoteki (limit to 150 osób, poza osobami w pełni zaszczepionymi).

Mateusz Morawiecki / screen yt