Nikt nie spodziewał się, że w Nowej Białej może dojść do takiej dramatycznej sytuacji. Jak przypomina portal Fakt, ogień pojawił się w sobotę około godziny 18. Pożar bardzo szybko zaczął rozprzestrzeniać się na kolejne domostwa. Finalnie uszkodzonych zostało 25 budynków, a ponad 100 osób zostało bez dachu nad głową. W wyniku pożaru spłonęło około 50 budynków gospodarczych.

Ogromna tragedia

W gaszenie pożaru zaangażowane było 107 zastępów straży pożarnej. Podczas akcji zadecydowano o przewiezieniu do szpitala dziewięciu osób, a jedna z nich nadal pozostaje w placówce leczniczej.

- Wydawało się, że nagle, w jednym momencie ogień pojawiał się w kolejnych miejscach. Jeden z sąsiadów wyniósł swoją 90-letnią babcię z płonącego domu, ale kiedy wrócił, żeby uwolnić krowy, było już za późno i musiał uciekać – mówił jeden z mieszkańców Nowej Białej.

Nadal trwa dochodzenie

Głos na temat pożaru zabrał podczas niedzielnej mszy metropolita krakowski – abp Jędraszewski. Jak zaznaczył duchowny, należy dziękować Bogu i cieszyć się, że nikt nie zginął i udało się opanować ogień.

Według informacji przekazanych przez media, śledczy nadal badają przyczyny pożaru, a część miejscowości, w której doszło do pożaru jest na ten moment odgrodzona od pozostałych budynków. Na miejscu nieustannie pracuje policja.

Mieszkańcy Nowej Białej nadal są zdruzgotani tym, co się wydarzyło. Jak przyznali, niejednokrotnie w ich miejscowości dochodziło do pożarów, jednak żaden dotychczasowy nie miał takiej skali.

Jak informował portal "Życie": TAKICH SŁÓW NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ! OGROMNA FALA KRYTKI SPADŁA NA KAPITANA REPREZENTACJI POLSKI, ROBERTA LEWANDOWSKIEGO

Przypomnij sobie: OGROMNE ZMIANY W TELEWIZJI POLSKIEJ! MICHAŁ PIRÓG ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT OSTATNICH POCZYNAŃ TVP. JAKIE JEST JEGO ZDANIE

Portal "Życie" pisał również: CO CZEKA NAS W NADCHODZĄCYCH MIESIĄCACH? KRZYSZTOF JACKOWSKI WYJAWIŁ CAŁĄ PRAWDĘ NA TEMAT TEGOROCZNEGO LATA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SMUTNE WIEŚCI ZE ŚWIATA SPORTU. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS WIELKIEGO POLSKIEGO ZAWODNIKA. SPORTOWCA OPŁAKUJE RODZINA, A LICZNI FANI PRZESYŁAJĄ KONDOLENCJE